پزشکی و سلامتطب سنتی

سوال شما و جواب استاد خیر اندیش

سوال(۱): خانمی گفتند کنارهای انگشت دست پاهایم سیاه شده :منظور اطراف ناخن این سیاهی مال چیه وچه داروی مصرف کنم؟

جواب: آنهای که تنگی نفس دارند ولبشان سیاه میشود علت کم خونی شدید دارن  به هرحال ایشان می تواند از شربت عسل استفاده کنند واگر کم نشد و بهمرا ه درد شدید قسمت انتهای بود وسیاهی برطرف نشد به پزشک قلب مراجعه کنند.

سوال(۲): آقای گفتند با توجه به اینکه بیماری قلب دارم دچار بیماری پاریکسون هم شده ام آیا طب سنتی راهکاری دارد؟

جواب :بله، پاریکسون را طب سنتی بیماری سودایی می پندارد یعنی خون غلیظ توده ای  که قسمتی از اندام را درگیر می کند و یا بصورت حملات عصبی اتفاق می افتاد یا ضربه یا حالتی دیگر اتفاق می افتاد . به هر حال شربتهای خونساز که خون را رقیق می کنند گاهی باجهت گیری کمک به درمان اعصاب می کنند یا غیر جهت گیری کمک به درمان می کنند که پیشنهاد اولیه من شربت سرکنگبین است یا گیاه دارویبه نلم عاقرقرهها به آن اضافه کنند بهتر است اگه نداشتند آب بهش اضافه کنند و اگر گیرشان نیامد همان سرکنگبین را ۲ واحد عسل ۲ واحد عرق نعناع وسرکه هر روز یک لیوان بنوشند.

اگر سردی دربدنشان وجود دارد همین سرکنگبین را با مقداری نمک یابا گلاب بنوشند همین طوری که پیش می روند یک مقدار که بدنشان گرم شد می توانند یک مقداری به این موضوع زعفران اضافه کنند به اندازه یک نخود زعفران جوشانده به همراه چای میل کنند آرام آرام لرزش را میتواند کاهش بدهد واگر دارویی میخورند میتوانند تحت نظر پزشک کم کنند وهمین طو رکه پیش می روند یک مقدار که گرم شدند یک حجامت عام بگیرند یا حجامت هر ناحیه که درگیر دارند وتجمع وجود دارد بگیرند .

سوال(۳): خانمی گفتند: زانوهایم درد خیلی شدیدی دارن و ورم هم کرده ودچار آرترز هم شده ام ونمی توانم راه بروم وتادیر وقت درواقع این درد با من است واز نمد هم استفاده می کنم؟

جواب: در واقع خانم دچار تب سرد است ودرد زانو درد سرد است و ورم هم از سردی خیلی شدید است ایشان می توانند درخوراک روز یک قاشق غذاخوری اسفند بخورند و روغن بادام تلخ روی زانویشان را بمالند بعد از مدتی که گذشت ۱۴روز بعد بادکش گرم از طرفین زانو یشان بگیرند واگر هم درد خیلی شدید بود حنای با نمک بگیرند و بجای آب این حنا را با آب محلول نمک درست کنند وکل پا را حنا بگیرند و در مدت ۷ الی ۱۴جلسه این ورم بتدریج کاهش پیدا می کند.

سوال(۴) : آقائی گفتند:آخرین مهره ستون فقراتم دچار درد شدیدی است .آیا از طریق طب سنتی می توانم درمان کنم.

جواب: توصیه این است که روغن بادام تلخ را به کمرشان بمالند وبه پشت بخوابند روزی ۱۴الی۴۰بار دوچرخه خوابیده بزند وپس از چهل روز یک بادکش از ناحیه کمرشان بگیرند.

سوال(۵): خانمی گفتند: آیا برای کم خونی درمانی وجود دارد.

جواب: همان شربت عسل به همراه پوره سیب درختی سیب را رنده بکنند  و یک مقداری عسل به آن اضافه بکنند هر روزی یک نصف استکان میل بکنند یک دوره چهل روزه به همراه ۷الی۱۴ بادام درختی بخورند. اگر عسل نبود می توانند با سمنو کم خونی را درمان کنند.

سوال(۶): آقائی گفتند: پسر ۵/۲ ساله دارم که لوزه اش بزرگ است و پزشکان کفتند که باید عمل شود آقای دکتر  خیراندیش نظر شما چیست.

جواب: یک شربتی از عسل و نمک در یک دوره چهل روزه به بچه بدهند تا آرام آرام لوزه را کوچک کند.

سوال(۷): خانمی گفتند: که فشار خون بالا دارم درمان آن چیست.

جواب: فشار خون خانم باید از نوع فشار خون سرد باشد با شربت عسل خودش را درمان کند اگر گرم مزاج باشد با شربت عسل آبلیمو خودش را درمان کند اگر با این درمان نشد با آب خرفه اب کرفس یا آب گرفروت یا شربتی با عسل وسرکه خودش را درمان کند.

سوال(۸): آقائی گفتند: که سرفه های شدیدی همراه با تنگی نفس دارم ۲ یا ۳ بار دچار اینچنین سرفه های مکرر وطولانی مدت می شوم؟

درمان سودا دکتر خیراندیش [ضد سودا قوی] + ویدیو

جواب:خوب این سرفه با سرما تشدید می شود در گرما هم تشدید می شود به هر حال یک بادکش روی ریه ازپشت بگیرند اگر که همرا با خلط است پیاز با عسل همراهش بخورد یک پیاز کوچک مثل نون ماست میل کند ۷ شب الی ۱۴ شب شربتی از عرق نعناع عسل بنوشید اگر این تنگی نفس خیلی شدید است ونمی تواند با بالشت کوتاه بخوابند می تواند بجای اسپری یک قلیان از ظرف شیشه ای عرق نعناع استفاده کنند و روزی یک ساعت بکشند بالا تاهوا گیریشان افزایش بیابد.

سوال(۹): آقائی گفتند: راه درمان واریس چیست وعلت بیماری ناشی از چیست ؟

جواب:علت بحث مفصلی داردکه فعلا نمی توانیم دراین زمان کم بگویم وراه درمانش را می گویم داروی ساده ای که می توانیم بگویم یک قاشق اسفند شبانگاه بهمراه آ ب بنوشند وپایشان را با یک ضمادی از  نمک یا خمیر گندم  یعنی نصف آرد نصف نمک یک خمیری درست بکنند وآنرا با یک پارچه می بندند. ودرمان تخصصی برای درمانش درطب سنتی استفاده از زالو است .

سوال(۱۰): آقای گفته اند: یک دختر ۱۴ساله دارم که از ۷سالگی دچار ریزش شدید مو شده است در قسمت جلوی سر ودیگه کف سرش معلوم است آیا میشود که امیدوار بود موی دوباره رشد کند ؟

جواب: بله می شود کمکش کرد روغن سیاه دانه جلو ی سرشان بمالد بادام یا فسنجان میل کند بادام روزی ۱۴عدد به هرحال بااستفاده از اینها سردیش تعدیل بکنند .

سوال(۱۱): خانمی گفتند دخترم ۷ماه باردار است کم خونی خیلی شدید دارد چه غذائی می تواند بخورد که کم خونیش بهتر شود؟

جواب: عسل یک مقدار شبانگاه برای ایشان بهترین دارو است وتوی میوها سیب وانجیر وانگور بخورند در۷ماهگی خیلی خوب که زن باردار روزی ۷عدد خرما بخورد هم کم خونیش برطرف می شود وهم بچه ای که بعدا بدنیا بیاید بردبار خواهد  بود.

سوال(۱۲): خانمی خواستند اقای دکتر درمورد بیماری وسواس  توضیح دهند؟

جواب: وسواس در طب سنتی بیماری ناشی ازافزایش  سودا است  هرگاه خون دربدن خشک شد یا رطوبت خیلی  کم شد فرد پافشاری بیش اندازه روی موضوی می کند چه درمورد مسائل اقتصادی یا اموری از قبیل کارهای روز مره پافشاری می کند واینها همه ناشی ازافزایش سودا است .پیاده روی درجائی که پشتی بلندی داردوشناهم برایش خوب است این عمل به شدت می تواند درمانگر باشد .درمیوها هم انار ترش شیرین میل کند بصورت کامل به همراه بسم الله ا لرحمن  الرحیم وشربت آب زرشک میتواند بهمراه نمک جایگزین انار باشد تاموقعی که تیرگی خون برطرف شد درمان می شود.

سوال(۱۳): خانمی گفتند پسر ۱۲ ساله ای دارم که درد مفاصل شدید وشب ادراری شدید دارد؟

جواب: علتش را جزو بیماریهای سرد معرفی می کنند  طیعتا درد مفاصل دارد ایشان شبها چیزهای گرم بخورند بهترین گرمی که من توصیه می کنم یک غذای فوری طب سنتی است که ارده با شیره انگو ر که یک غذ ای پر ارزش برای دانشجویان ودانشمندان وبرای همه انسانها سرد مزاجی داری بیماری سرد هستند می باشد علاوه بر این عسل انجیر می تواند درمان ایشان باشد یا اینکه ببیند شبهای که ماست یا ترشی یا ماکارانی می خورد شبها دردش بیشتر است پس حتما بیماری سرد است بعضی هم چون آن موقعی که پوشاک می کردند رطوبت باعث این شد که اندام سرد شود باید روی شکم ومفاصل را روغن کنجد بمالد تاگرم شود .

سوال(۱۴): آقای گفتند که آیا اعتیاد را در طب سنتی درمان کرد؟

جواب: بله اعتیاد را می توان درمان کرد با سرکنگبین  در یک دوره ۴۰ روزه واگر هم باز وحود داشت یک حجامت عام می تواند انجام دهد اعتیاد یک موادی است که باعث خشکی خون می شود ودر شدت گرمی وسردی خون تبدیل به سودا می شود. آنهای که اعتیاد دارند ۲الی ۳ لیوان سرکنگبین ۴۰الی ۱۲۰روز مصرف کنند موقعی که رنگ پوست وزیر چشم روشن شد حالا دیگه گرایش آنها نسبت به مواد کم می شود .

درمان خشکی مغز از دیدگاه دکتر خیراندیش

سوال(۱۵): خانمی گفتند چگونه  روغن بنفشه وروغن پونه را می توان درست کرد؟

جواب: اینهای که فرمودند خودشان روغن ندارند اگه بخواهیم درست کنیم مقداری پونه خشک بریزیم توی آب مثلا ۵۰واحد آب وبه اندازه حجمی پونه یا بنفشه بریزیم به همین ترتیب ۵۰واحد روغن زیتون بریزیم اینقدر بجوشانیم تا کل آب تبخیر شود آنر صاف می کنیم حالا اگر بنفشه اضافه کردیم اسمش را می گذاریم روغن بنفشه . اگه پونه پونه اضافه گردیم می شود روغن پو نه.

سوال(۱۶): خانمی گفتند در مورد سینه پهلو وراه درمانش را لطفا توضیج دهید؟

روغن همان پهلو  و کتف بمالند وعرق نعناع وعسل را میل کنند این بهترین درمان است این را ۱۴ الی ۴۰ روز ادامه دهند شتاب درمانشان افزوده می شود.

سوال(۱۷): خانمی گفتند سردرد های که عموما بهمراه خستگی وبه خصوص با گرمی هوا شروع می شود دارند ؟

جواب: ما سردرد را به دو دسته تقسیم می کنیم سرد و گرم درنظر می کنیم. سردرد گرم با افزایش گرما بیشتر می شود واز جلوی سر شروع می شود یک مقدار آبلیمو یا سرکه روی پشانیشان می مالند واگر درمان عمیق بخواهند می توانند یا مرحله با فاصله حجامت عام  کنند وخوراک وغذاهای صفرا زا چربیها پرهیز کنند و محل زندگی اینها اگر در جای مرطوب باشد راحت هستند.

سوال (۱۸): خانمی در مورد کم کاری تیروید وراه درمان آن راسوا ل کردند وسوالی هم در مورد خونریزی بینی کردند؟

جواب: خونریزی معمو لا به همراه گرما ی شدید پدید می آید اینها فورا یک مقدار یخ بگذارند یا روی سرشان آب بریزند درحال توصیه نمی کنیم که جراحی کنند یگ مقدار کندر بو کنند این باعث می شود مجرای پشت حلق خشک شود وبه سادگی کنترل می کند .اما برای تیروید به یکی از مطبهای طب سنتی خود را معرفی کنند وحجامت گرم تیروید بگیرند وهر بادکشی ۷الی ۱۰ دقیقه بماند ۷الی ۱۴ مرحله یک روز درمیان انجام بدهند انشاءالله بهبود پیدا می کنند .

سوال (۱۹): خانمی گفتند برای لرزش دست چکار کنیم و راه درمان تپش قلب چیست ودر ادامه گفتند لرزش دست بهمراه قلب است؟

جواب: این بیماری را افزایش سودا معرفی می کنیم اینها باید غذاهای گرم وتر میل کنند یک توصیه شدنی که بدون عوارض باشد که لازم برای این بیماری است عرق بهار نارنج +عسل واگر دراختیارشان نیست جوشانده زعفران بخورند یا بهمراه چایشان به همراه عسل یا نبات شیرین می کنند بخورند روزی یک استکان گل زعفران یا گل گاوزبان بطور مداوم می تواند آرام بخش قلب و بتدریج آرامش دست را به همراه داشته باشد ازغذاهای سرد شدیدا پرهیز کند از ترشیها شدیدا بپرهیزد و جوشانده زعفران را شب میل کنند بهتر است .

سوال (۲۰): خانمی در رابطه با قارچ پوستی وفشار خون سوال کردند؟

جواب: قارج های پوستی معمولا با سرکه رقیق شده پس از حمام بدنشان را آغشته کنند وبه مدت ۲۰دقیقه صبر کنند بعد خودشان را بشویند این را۷الی ۱۴ جلسه تکرار کنند بهبود کامل ایجاد خواهد شد واما برای فشار خون مافشار خون را به دو دسته سرد وگرم تقسیم می کنیم اگر سرد باشد رنگ پوست سفید و فشارهای عصبی افزایش پیدا می کند واین فشار خون را با گرمیها درمان می کنیم و آرامبخشی همچون زعفران استفاده نمود سعی کنند که ازغذاهای سرد استفاده نکنند مثل گوشت گاو گوشت گوساله  و ترشیها و ماست و ماهی وااین قبیل غذاهای که طبع سرد دارند نخورند و اگر فشار خون گرم باشد پوستهای گلگونی دارند ونبض شان خیلی پر است و رگهای برجسته ای دارند واین دسته از فشارخونها را توصیه به حجامتهای مکرر ۲ الی ۳ مرحله حجامت به فاصله یک ماه ویک قاشق مربا خوری سیاه دانه با آب گریپ فروت شربت گس مزه مثل آب زرشک ویا شربتی ترکیبی از سرکه وعسل یا سرکه با شیره انگور به این ترتیب گس مزه ها می تواند فشار خون گرم را درمان کند.

۱۹ دیدگاه

 1. سلام آقا دکتر،من انگشت دستم بین دوتا آهن سنگین وزن له شده و دویاسه میل استخوانم هم شکسته ،بعد عمل جراحی روش انجام دادم ،ولی من سیگاریم و اعتیاد به شیره تریاک هم دارم،این زخمو بعداز ۱۵روزبخیه هاشو کشیدم یک پین داره میخواستم بخاطر کارمو ازدست ندم یه کمی زودتر درمانی کنم ،راه کاری از دکتر میخوام،متشکرم

 2. باسلام، پسری دارم ۲۳ساله ازسال گذشته دچار مریضی شد به مدت ۳روز ازآن به بعد دچار خلط پشت حلق شده وبه مدت یکسال این مشکل براش پیش اومده چندین دفعه دکترم رفته وقرص وشربت استفاده کرده ولی همچنان مشکل داره روزهای اول خلط خونی بود ولی الان به رنگ زرد است لطفا راهنمایی کنید

 3. باسلام، پسر ۸ساله دلرم که اگزمای پوستی گرفته روی پوست صورت وکشاله ران، پشت باسن، روی سر بوجود آمده دکتر بردم پماد داده وگفته یه دوره ۲هفته استفاده شود درمان میشود ولی اثر گذار نبوده در ضمن پوستش خیلی خشکه

 4. خانمی ۴۶ ساله هستم که روی فرق سرم احساس بدی دارم احساس میکنم موهام کشیده میشه ودر آن قسمت موهام کم پشت شده باخوردن گرمیجات مثل ارده شیره، شیره خرما ابن احساس بیشتر میشود وصورتم درقسمت فک خارش زیاد پیدا میکند لطفا راهنمایی کنید

 5. باسلام، همسرم اوایل کرونا، کرونا گرفت فشارش بالا رفته ودچار دفع پروتئین شدید شد تا۱۲هزار به دکتر مراجعه کردیم دکتر یه سری قرص داد وبه مدت ۳ساله زیر نظر پزشک هست وزنش حدود۹۵ بود وبا لستفاده از قرصها روز بروز وزنش کمتر میشود حدود۲۵تا۳۰ کم شده وهر روز لاغر تر میشود لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام آقای دکتر، دخترم با سن ۲۰سال بیماری آشالازی دارد ،مشکلش اینست که نمی‌تواند به خوبی قورت بدهد، آیا مشکلش با طب سنتی قابل درمان است ؟چون گفته آند بدتر میشود وباید عمل کند ، خواستم نظر شما را بپرسم.

 7. سلام
  بنده حدود دوماه است دچار عارضه دراپ فوت یا افتادگی مچ پای راستبعد از یک کمر درد بسیار شدید شدم و آلان راه رفتنم بسیار مشکل وانرژیم را تحلیل میبرد دکترهای مغز واعصاب متفقا میگن عمل کنم ولی یک خانم دکتر طب فیزیکی گفتن اول راههای محتمل رو امتحان کن نهایتا عمل کن آیا حضرتعالی راهکاری برای درمان بنده تجویز میفرمایید مشکل در سه مهره ودیسک ال۳و۴ و۵ کمرم برابر MRI است

 8. سلام
  خدا قوت جناب دکتر
  من شبها بشدت زیر قفسه سینه از چپ تا راست ورم دارم وقسمتی هم. مثل گوله توپ میشه گفتن التهاب روده وعده است .
  وباید کلنو سکپی بشی
  احتمال روده ملتهب یا روماتیسم روده است بیشتر مواقع هم اسهال میشم
  بازم خدا قوت
  ۰۹۰۳۸۵۲۶۲۲۴
  گلستان گنبد

 9. مادرم پاهاش بادکرده خیلی دردداره دکتررفته کاری نکردن میشه درمان شدمادرم ۶۴ساله اماخودم ۳۵سالمه ارنج دستم هردودردداره اما دست چپم بیشترتاجایی که به کتف وپشتم اذیت میکنه میشه کاری کرد

 10. با عرض سلام وخدا قوت ووقت بخیر خدمت استاد گرامی جناب آقای دکتر خیر اندیش وهمکاران عزیزشان
  جناب آقای دکتر بنده خانمی هستم که نزدیک به ۷ سال هست توده ای بدخیم درون سینه ی راستم دارم ۴ جلسه شیمی درمانی شدم ولی ادامه ندادم درمان رو با طب اسلامی ادامه دادم
  حال سوال بنده این هست که در ویدئو ی از شما دیدم که فرمودید آرد نیم نمک بزارید توده هر روز کوچک تر میشه خب این توده درون سینه آب شده وراهی برای خروج ندارد
  واینکه فرمودید سرطان گرم ، لطف می‌کنید راجب سرطان گرم وسرد توضیح بفرمایید
  با تشکر وخسته نباشید از شما وهمکاران گرامیتان

 11. سلام آقای دکترتوروخدا چطورمیشه حضوری بیایم شوهرم میاستنی گراویس داره ۱سالی هست ویه مدت قرص مستینون ب مدت چندماه افاقه نکردو طب سنتی مراجعه کردیه سری داروها مصرف میکردن ازجمله سیاه دانه عسل.برگ زیتون همراه با بابونه وگزنه ولی نتیجه ی نگرفتن میشه راهنمایی کنیدخیلی نگرانشم افتادگی پلک سمت راست داره

 12. سلام آقای دکترشربت سرکنگبین به جای عسل میشه ازشکرمعمولی استفاده کرد
  ممنون

 13. سلام خدمت آقای دکتر خانم بنده از بچگی برگشت ادرار داشتند ولی درسن۳۰سالگی در بارداری دوم متوجه این قضیه شدیم وبرگشتشو عمل کردیم والان ۱۵سال است که دفع پروتئین دارد الان مقدار دفع پروتئین آن ۲۵۰۰ می باشد وکراتین آن ۳ می باشد لطفا دراین موردراهنمایی لازم را بفرمایید. باتشکر فراوان

 14. سلام خانمی حدودا ۵۰ ساله هستم ۴ الی ۵ سالی است لرزش دست دارم بیشتر در حالت استراحت و در حال به خواب رفتن که تحت نظر پزشک مغز و اعصاب داروهایی را مصرف میکردم جدیدا این حالت بیشتر شده و گاهی مواقع پاها و شانه و چانه هم این حالت میشه بفرمایید در طب سنتی و اسلامی امکان درمان قطعی وجود دارد . ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا