پزشکی و سلامتمتفرقه

نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد

اگر به دنبال راه مطمعنی برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد می گردید، باید گفت دو راه اصلی برای این کار وجود دارد:

 • راه اول: مراقبت از سالمند توسط اعضای خانواده
 • راه دوم: استخدام نیروی مراقب یا پرستار در منزل

البته راه سومی هم وجود دارد که آن هم سپردن این عزیزان به مراکز خانه سالمندان است که البته از محیط خانه خود دور خواهند شد. بنابراین توصیه می شود تا جای امکان افراد سالمند در منزل خود و تحت نظارت اعضای خانواده یا نیروی پرستار مورد رسیدگی و مراقبت قرار گیرند.

در ادامه به توضیحات کاملی دراین باره خواهیم پرداخت. شما عزیزان درصورتی که ساکن شهر مشهد بوده و به دنبال نیروی پرستار مورد اعتماد و باسابقه برای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد هستید، مرکز ابوریحان طوس این کار را به خوبی انجام می دهد. این مرکز با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت ارائه انواع خدمات پرستاری در منزل مشهد اقدام می نماید. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره های این مرکز تماس بگیرید. (۰۹۰۱۲۰۲۰۵۲۰)

مراقبت از سالمند در منزل

 پرستاری و مراقبت از سالمندان در منزل علاوه بر سختی هایی که برای اطرافیان دارد؛ باید با دقت و حوصله انجام شود تا سالمندان در سلامت کامل جسمی و روحی قرار داشته باشند. مخصوصا اگر نیازمند نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد باشید. از آنجایی که مراقبت و نگهداری از سالمندان برای همه افراد امکان پذیر نیست، لزوم استفاده از پرستار سالمند در منزل مخصوصا در کلانشهرهایی همچون مشهد بیشتر از گذشته احساس می شود.

استخدام پرستار سالمند به روش سنتی

برخی از خانواده ها برای به خدمت گرفتن نیروی مراقب سالمند در منزل، از روش های سنتی مانند پرس و جو از دوستان و یا بررسی آگهی های افراد ناشناس در فضاهای مجازی اقدام به استخدام این افراد می‌کنند. شاید یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین راهی که به ذهن اکثر افراد می رسد نیز همین روش باشد. اما حتما به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این روش می تواند مشکلات جدی و حتی در مواردی بسیار خطرناک برای خانواده ها ایجاد کند. چراکه قرار است فرد ناشناسی را که شناخت چندانی از او ندارید به حریم شخصی خانه خود راه دهید.

برخی از مشکلات احتمالی که حتما نیاز است به آنها فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید به شرح زیر است:

 • عدم شناخت و نبود اعتماد کافی از این افراد و مشکلات و آسیب های احتمالی در آینده
 • عدم اطلاع از سوء‌پیشینه افراد و نداشتن مدارک ثبت شده در مراکز پرستاری
 • امکان ترک کار و نداشتن تعهد کاری و در نتیجه جست و جوی دوباره برای یافتن نیروی مراقب
 • عدم آگاهی از وظایف پرستاری و نداشتن دانش تخصصی برای نگهداری از سالمندان
 • نبود اعتماد کافی و نیز عدم پاسخگویی کافی در قبال وظایف محوله به آنها
 • عدم اطلاعات کافی درباره بیماری ها‌ و شیوه های مراقبت از سالمندان

خدمات پرستاری در منزل مشهد

یکی از روش هایی که امروزه برای به خدمت گرفتن نیروی پرستار سالمند در منزل در بین خانواده ها مورد استقبال قرار گرفته، استفاده از مراکز خدمات پرستاری می باشد. مراکزی که با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و تحت نظر دانشگا های علوم پزشکی اقدام به فعالیت قانونی می کنند و این اطمینان را به خانواده ها می دهند که افراد باتجربه و مورد اعتماد برای خدمت رسانی به منزل شما اعزام شوند.

در این جا قصد داریم به برخی از مزیت های نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد از طریق استخدام پرستار سالمند را برای شما بیان کنیم:

 • مراجعه و اعزام نیروهای پرستار آموزش دیده و مورد اعتماد
 • امکان نظارت مستقیم بر کار پرستاران توسط مرکز
 • رضایت‌سنجی از طریق نظارت مستقیم مرکز و نیز دریافت نظرات خانواده ها
 • استخدام پرستاران با مدارک شناسایی کامل به همراه گواهی عدم سوء‌پیشینه و عدم اعتیاد
 • جایگزینی سریع پرستار سالمند در صورت نداشتن رضایت خانواده ها
 • داشتن دانش و تجربه کافی به جهت نگهداری و درمان سالمندان

مزایای استخدام پرستار سالمند در منزل

طبیعتا هر انسانی دوست دارد در کنار خانواده و عزیزان خود زندگی کند و مخصوصا این نیاز در سالمندان بیشتر از بقیه افراد خواهد بود. به همین دلیل باید شرایطی را فراهم نمود تا سالمندان ما بتوانند آرامش و سلامتی خوبی را در خانه خود داشته باشند. به همین جهت استخدام پرستار سالمند در منزل می تواند علاوه بر موارد ذکر شده، مزایای زیر را نیز داشته باشد:

 • افزایش حس اعتماد به نفس در سالمند به جهت حضور در کنار اعضای خانواده
 • بالارفتن امید به زندگی و نشاط بیشتر
 • حفظ احترام به سالمند و دریافت توجه از طریق نیروی پرستار
 • هم صحبت شدن پرستار با سالمند و دوری از افسردگی
 • افزایش احساس امنیت و آرامش به دلیل حضور سالمند در محیط خانه

هزینه پرستار سالمند در منزل

هزینه نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل مشهد به  برخی از فاکتورها وابسته است. به عنوان مثال میزان تخصص و تجربه پرستار، میزان ساعات کاری پرستار، فاصله خانه سالمند با پرستار، نوع مراقبت‌های مورد نیاز از سالمند و میزان مسئولیت‌های پرستار، همگی بر هزینه نگهداری سالمند در منزل مشهد تاثیر گذار است.

علاوه بر این، موارد دیگری نیز در تعیین هزینه دخیل هستند که شامل وضعیت جسمانی سالمند، وضعیت سلامت روحی و روانی وی، نگهداری از سالمند پوشکی و غیره می باشد.

بنابراین باید همه این موارد مشخص شود تا قیمت منصفانه ای برای دریافت خدمات تعیین نمود. بنابراین درصورتی که قصد استخدام پرستار سالمند در منزل مشهد را دارید می توانید به صورت شبانه روزی با مرکز ابوریحان طوس در تماس باشید تا اطلاعات لازم دراختیار شما عزیزان قرارگیرد. (۰۹۰۱۲۰۲۰۵۲۰)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا