ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

بهترین انگور سیاه ایران کجاست؟

خضرپور
03 اردیبهشت 1400
بهترین انگور سیاه ایران

انگور در رنگ و طعم های مختلفی کشت و برداشت می شود. انگور هر منطقه با توجه به آب و هوای آن ناحیه از کیفیت متفاوتی برخوردار است. بهترین انگور سیاه ایران کجاست؟ بیشترین و با کیفیت ترین انگورهای سیاه ایرانی در شمالی غربی ایران تولید می شوند. استان آذربایجان غربی یکی از بزرگترین تولید کننده ی انگور سیاه در کشور است. شهرستان سردشت در جنوب استان آذربایجان غربی یکی از محدود خاستگاه های انگور سیاه در جهان است.

بهترین انگور سیاه ایران کجاست؟

شهرستان سردشت قطب اصلی انگور سیاه می باشد و معیشت قریب به نیمی از جمعیت منطقه به این میوه بستگی دارد. سطح زیر کشت انگور سیاه در شهرستان سردشت ۵۵۰۰ هکتار است که از این سطح ۳۵۰۰۰ تن در سال محصول برداشت می شود. بخش عمده ای از صادرات انگور سیاه ایران نیز از طریق محصولات این شهرستان تأمین می شود. انگور سیاه سردشت، محصولی کاملا ارگانیک است و برای تولید انگور از هیچ کود و یا سمی استفاده نمی کنند.

مقاله مرتبط: خواص انگور سیاه برای لاغری

در فصل تابستان معیشت بالغ بر۵۰ درصد از جمعیت شهرستان سردشت به صورت مستقیم و غیر مستقیم، برداشت و فروش انگور سیاه است. در بسیاری از استان های ایران نهال انگور سیاه را کشت می دهند اما محصول بدست آمده در آن مناطق از لحاظ مرغوبیت، کیفیت انگور سردشت را ندارد.

موارد مصرف انگور سیاه سردشت:

انگور سیاه سردشت معمولا به‌ صورت تازه‌ خوری، مویز یا کشمش، شیره، باسلوق، شربت، روغن هسته انگور مصرف می شود.

خریداران انگور سیاه در خاورمیانه:

انگور سیاه یک کالای لوکس در بازار میوه های تازه جهان است و بیشتر کشورهای خاورمیانه سعی در واردات آن دارند. ایران بهترین گزینه برای این کشورها است و بخشهای زیادی از بازارهای آنها را تأمین می کند. سالانه محموله های زیادی از این محصول، به این کشورهای همسایه ارسال می شود. امارات متحده عربی، پاکستان و عراق از جمله مشتریان انگور سیاه این منطقه هستند. انگورهای سیاه سردشت از محبوبیت فوق العاده ای در بازارهای جهانی برخوردار هستند و همیشه جزو محصولاتی هستند که بیشترین تقاضا را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

انگور سیاه برای سرماخوردگی

انگور سیاه برای سرماخوردگی

همه ی ما سالیانه حداقل یکبار دچار سرما خوردگی می شویم و برای رها شدن از این ...
خضرپور
07 اردیبهشت 1400
انگور سیاه چه ویتامینی دارد؟

انگور سیاه چه ویتامینی دارد؟

انگور میوه ای بهشتی است و خواص آن بر هیچ کس پوشیده نیست. انگور دارای انواع مختلفی ...
خضرپور
01 اردیبهشت 1400
انگور چیست؟

انگور و خواص آن

انگور یکی از محبوب‌ ترین میوه های جهان بوده که از آن به عنوان میوه بهشتی نیز ...
خضرپور
22 اسفند 1399
Call Now Button preloader