ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

خواص شيره انگور برای کبد چرب

خضرپور
20 اسفند 1399
خواص شيره انگور برای کبد چرب

شيره انگور، که ماده ­ای متشکل از انگور است دارای مقدار زيادی فروکتوز است، که اين ماده به طور مستقيم وارد خون می شود و در کبد ذخيره می شود. در حالی که در ديگر مواد غذايی قند موجود در ماده غذايی به طور مستقيم وارد خون نمي­شود. به همین دلیل شیره انگور برای کبد چرب مفید میباشد. در ادامه به خواص شیره انگور برای کبد چرب خواهیم پرداخت.

خواص شيره انگور برای کبد چرب

مفید برای درمان سرطان

شيره انگور و کبد چرب ارتباط تنگاتنگی با يکديگر دارند. شيره انگور کاملا خواص انگور را دارا مي­باشد و حتی از ارزش غذايی بالاتری در مقايسه با ميوه آن برخوردار است. شيره انگور ميزان PH خون و ديگر مايعات بدن را کاهش مي­دهد و از اين طريق شيره انگور برای کبد چرب و درمان انواع سرطان، خاصيت درمانی مي­يابد.

تصفیه خون و بهبود کبد

بر روی پوست انگور آنزيم ­هايی حضور دارند که سلولز موجود بر روی پوست انگور را به قند تبديل مي­کنند. به همين دليل اين ماده غذايی به هيچ عنوان آسيبی به معده نمي­رساند و سبب تصفیه خون و بهبود کبد نيز مي­شود.

خواص شيره انگور برای کبد چرب

بهبود نقرس و درد مفاصل

ميان شيره انگور و کبد چرب پيوند برقرار است. اما اين موضوع سبب نمي­شود تا ساير ويژگي­های آن را از جمله اينکه سبب بهبود نقرس و درد مفاصل مي­شود ناديده بگيريم. همچنين، انگور خود به تنهايی به عنوان محرک کبد و اعمال کبدی شناخته مي­شود. منظور از اين سخن را با يک مثال بيان مي­کنيم.

برای مثال مادرانی هستند که به علت کمبود شير ناچار به استفاده از شير خشک به کودکان خود هستند. از آن­جا که مصرف شير خشک در کودکی، امکان ابتلا به بيماری های کبدی را در بزرگسالی افزايش مي­دهد.

لذا توصيه ميشود مادران باردار در رژيم غذايی خود از شيره انگور براي افزايش ميزان شير استفاده کنند که البته اين موضوع ممکن است در برخی از مادران نتيجه ه­ای در بر نداشته باشد؛ يا اينکه از شيره انگور در شير خشک فرزندشان استفاده کنند. تا از عوارض شيره انگور برای کبد چرب جلوگيری نمايند.

مقاله مرتبط: شیره انگور برای لاغری

تحقيقات بسياری بر روی انگور و خواص متنوع آن صورت گرفته است، که همگی آنان پيوند و رابطه ميان شيره انگور و کبد چرب را به اثبات رسانده ­­اند و همچنين به تاثير خواص شيره انگور برای کبد چرب و ديگر بيماری ها مي­پردازند.

بهبود سیستم گوارشی

از ديگر مواردی که شيره انگور سبب بهبود آنان مي­شود مي­توان به، اعتدال در ترشحات صفرا، جلوگيری از ترش کردن غذا در معده، سو هاضمه، جلوگيری از مسموميت در اثر جيوه و سرب که ناشی از آلودگی کلان شهرها است، جلوگيری از تشکيل سنگ کليه و مثانه، عدم خون­ريزی معده و… اشاره کرد.

روش درمانی شيره انگور برای کبد چرب

اگر قصد داريد پيوند شيره انگور و کبد چرب را برای درمان خود به کار ببريد، در هنگام صبح يک قاشق شيره انگور را با آب ولرم جوشيده شده مخلوط نماييد و ميل نماييد. همچنين مي­توانيد يک خوشه انگور را در هنگام صبح مصرف نماييد و از خواص شيره انگور برای کبد چرب اطمينان حاصل کنيد.

کلام آخر

اگر تحت درمان با داروی خاصی می­باشید، حتما قبل از مصرف شیره انگور با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است ترکیبات موجود در آن با برخی از داروها تداخل داشته باشد.

یک پاسخ به “خواص شيره انگور برای کبد چرب”

  1. نوید گفت:

    خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

شیره انگور در رژیم لاغری

شیره انگور در رژیم لاغری

شیره انگور جز مقوی­ترین مواد غذایی است که میتواند در سبد مواد غذایی قرار گیرد. شيره انگور ...
خضرپور
18 اسفند 1399
خواص شیره انگور برای یبوست

شیره انگور و یبوست

شیره انگور، یبوست را که ام الامراض است از بین می­برد و به همین خاطر از دیرباز ...
خضرپور
17 فروردین 1400
شیره انگور برای کودکان

شیره انگور برای کودکان

کودکان و همینطور نوجوانان برای رشد نیاز فراوانی به مواد مغذی و معدنی دارند. یکی از این ...
خضرپور
27 اسفند 1399
Call Now Button preloader