ورود و عضویت
0

سبد خرید شما خالی است

سرکه انگور برای دیابت

خضرپور
18 اسفند 1399
سرکه انگور و ديابت

افراد دیابتی بسیار با این سوال روبرو می­ شوند که آیا سرکه انگور و دیابت با یکدیگر ارتباطی دارند و میتوان بین خواص سرکه انگور و دیابت ارتباطی برقرار کرد؟ آیا خواص سرکه در کنترل قند خون تاثیر دارد و میتوان از فواید سرکه انگور برای دیابت استفاده کرد؟ ما در این مطلب قصد داریم که به سوالات ذکر شده در بالا پاسخ دهیم.

سرکه بالزامیک چیست؟

سرکه بالزامیک نوعی از سرکه است که از جوشیدن نوع خاصی از انگور تولید می شود و فرآیند تولیدی آن با دیگر انواع سرکه متفاوت است. در این نوع سرکه، ترکیباتی وجود دارد که باعث افزایش حساسیت به انسولین در افراد شده و همچنین سبب عملکرد بهتر انسولین در بدن می شود و قند را به داخل سلول هدایت می­کند.

در نهایت اینکه خواص سرکه انگور و دیابت با یکدیگر در ارتباط هستند و سرکه میتواند برای کنترل قند خون در افراد دیابتی موثر واقع شود. در زیر به اختصار فواید سرکه انگور برای دیابت را بیان خواهیم کرد.

نقش اسید استیک موجود در سرکه انگور و دیابت

حال که دانستیم سرکه ضد افزایش قند خون است و مصرف آن بر میزان قند خون بدن تاثیر میگذارد. به بیان دیگر فواید سرکه انگور برای دیابت می پردازیم. استیک اسید موجود در سرکه انگور از هضم کامل کربوهیدرات ­های موجود جلوگیری می­کند و به همین سبب موجب کاهش قند خون و نیز سبب افزایش جذب گلوکز از سوی بافتهای بدن میشود.

همچنین سرکه سبب غیر فعال شدن آنزیم ­های گوارشی می شود این آنزیم ­ها وظیفه شکسته شدن کربوهیدرات­ ها را بر عهده دارند. نتیجه اینکه سبب کاهش کربوهیدرات­ های پیچیده از مواد غذایی و ورود آن به جریان خون می­ شود.

خواص سرکه انگور برای دیابت

براساس تحقیقات صورت گرفته در رابطه با خواص سرکه انگور و دیابت، مصرف سرکه قبل از خواب بر مقدار قند خون ناشتا در افراد مبتلا به دیابت تاثیر گذار است. این تحقیق بدین طریق انجام گرفت که یازده شخص مبتلا به دیابت در محدوده سنی 40 تا 72 سال مورد مطالعه قرار گرفتند. تقریبا سه چهارم افراد مورد مطالعه از داروهای ضد دیابت استفاده میکردند. اما در میان این تعداد، هیچ یک از انسولین استفاده نمی کردند.

خواص سرکه انگور برای دیابت

خواص سرکه انگور برای دیابت

برای تمام افراد شرکت کننده در این پژوهش، رژیم غذایی در نظر گرفته شد. این رژیم برای دو گروه مختلف، طی یک دوره دو روزه برنامه­ ریزی شد. در یکی از این گروه­ها آب همراه با مقداری پنیر و در گروه دیگر دو قاشق غذا خوری سرکه با مقداری پنیر قبل از خواب صرف میشد.

نتیجه این تحقیق نشان داد که خواص سرکه انگور و دیابت با یکدیگر در ارتباط هستند و همراهی پنیر با سرکه در حفظ قند خون افراد موثر است. در این تحقیق میزان قند خون افراد تا 6 درصد کاهش پیدا کرد.

این تحقیق، به خواص سرکه انگور و دیابت اشاره میکند. اما این نکته را باید در نظر داشت که بیماران دیابتی نباید خودسرانه داروهای خود را قطع نمایند. اما فواید سرکه انگور برای دیابت را هم نباید نادیده بگیرند.

همانطور که در بالا اشاره شد؛ سرکه بالزامیک تاثیر بیشتری در کاهش میزان قند خون دارد لذا افراد دیابتی میتوانند از این سرکه به همراه نان و غذاهای خود استفاده کنند و یا به عنوان سس در کنار سالاد آن را صرف نمایند.

مقاله مرتبط: خواص سرکه انگور برای مو

سخن آخر

کلام آخر اینکه سرکه انگور و دیابت با یکدیگر در ارتباط هستند و مصرف سرکه میتواند میزان قند خون را کنترل نماید. اما افراد دیابتی بهتر است به عنوان یک رژیم غذایی در وعده­ های غذایی خود آن را استفاده نمایند؛ تا شاهد فواید سرکه انگور برای دیابت و کنترل بهتر آن باشند. حتی­ الامکان سرکه انگور با مواد غذایی دیگر و قبل از خواب میل شود.

cutt.ly

bit.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سرکه انگور

سرکه انگور و خواص آن

سرکه انگور یکی دیگر از فرآورده های انگور است و به علت طعم و عطر بی نظیری ...
خضرپور
23 اسفند 1399
لاغری با سرکه انگور

سرکه انگور برای لاغری

سرکه انگور یکی از تولیدات میوه انگور است. مطالعات صورت گرفته در رابطه با سرکه انگور برای ...
خضرپور
14 اسفند 1399
سرکه انگور برای مو

سرکه انگور برای مو

علاوه بر کاربرد سرکه در آشپزی، سرکه کاربرد بسیار زیادی در طب اسلامی نیز دارد و همچنین ...
خضرپور
17 اسفند 1399
Call Now Button preloader