تغذیه سالم

شیره انگور با چی بخوریم؟ ترکیب جادویی با 5 ماده غذایی

شیره انگور یکی از محصولات با ارزش تغذیه‌ای بالا است که از آب انگور به دست می‌آید. این ماده غذایی در مقایسه با خود انگور، حاوی کالری بسیار بالاتری است و مصرف اندک آن می‌تواند انرژی از دست رفته بدن را جبران کند.

شیره انگور را با چی بخوریم؟

شیره انگور را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با مواد غذایی دیگر مانند شیر، ماست، عسل، ارده، شیربرنج و حلواارده مصرف کرد. ترکیب شیره انگور با شیر یکی از رایج‌ترین روش‌های مصرف آن است که می‌تواند برای درمان سرماخوردگی و التهاب حلق مفید باشد.

شیره انگور و شیر

یکی از پرکاربردترین ترکیب‌ها، مصرف شیره انگور به همراه شیر است. شیر گرم شده را می‌توان با مقداری شیره انگور مخلوط کرد. این ترکیب خاصیت تسکین‌دهنده و ضدالتهابی داشته و برای درمان سرماخوردگی و التهاب حلق مفید است. همچنین برای تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها نیز توصیه می‌شود.

شیره انگور و ماست

مخلوط کردن شیره انگور با ماست نیز یک ترکیب سنتی است که در برخی نقاط ایران رایج است. این ترکیب غذایی سبک، مقوی و گوارا بوده و می‌تواند به عنوان میان‌وعده مصرف شود.

شیره انگور و عسل

عسل و شیره انگور هر دو خاصیت ضدمیکروبی داشته و ترکیب آنها می‌تواند برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید باشد. این مخلوط را می‌توان هنگام سرماخوردگی مصرف کرد.

شیره انگور و ارده

ارده حاوی پروتئین، کلسیم، آهن و امگا ۳ است. ترکیب آن با شیره انگور منجر به ایجاد یک ماده غذایی بسیار مغذی می‌شود که برای افزایش وزن و تقویت بدن مفید است.

راز پنهان و رمزگشایی مفسران معروف از دیدن انگور سیاه در خواب

شیره انگور و شیربرنج

شیربرنج غنی از ویتامین‌های گروه B است و با شیره انگور ترکیب مکملی را ایجاد می‌کند. این ترکیب سرشار از انرژی بوده و می‌تواند به عنوان صبحانه مصرف شود.

شیره انگور و حلواارده

حلواارده یکی از محبوب‌ترین دسرهای ایرانی است که طرفداران زیادی دارد. ترکیب آن با شیره انگور منجر به ایجاد یک دسر لذیذ و سالم می‌شود که می‌تواند در صبحانه یا میان‌وعده‌ها مصرف شود.

در مجموع، شیره انگور طیف وسیعی از کاربردها را در ترکیب با سایر مواد غذایی دارد و می‌تواند مزایای تغذیه‌ای و خواص درمانی زیادی ارائه دهد. البته همیشه باید مصرف آن به صورت متعادل و تحت نظر متخصص باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا