تغذیه سالم

خواص شیره انگور برای رحم

سوالی که بسیاری از زنان با آن رو به رو می­شوند مسئله بیماری­های رحم و کیست­ های تخمدان است. به خصوص که امروزه درمان بیماری با داروهای شیمیایی، بیماری­های دیگری را در پی دارد. از این رو بسیاری از افراد خواص شیره انگور برای رحم را پیشنهاد می­کنند و پیوندی ناگسستنی را بین شیره انگور و رحم متصور هستند.

استفاده از خواص شیره انگور برای رحم

در طب سنتی بسیار به موضوع شیره انگور برای رحم پرداخته شده است و در کنار راهکارهای متعدد درمان سنتی رحم به استفاده از ارتباط میان شیره انگور و رحم نیز اشاره شده است. اگر مبتلا به تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان هستید و یا از بیماری­های مرتبط با رحم رنج میبرید بهتر است موارد ذکر شده در زیر را جدی بگیرید.

  1. به هیچ عنوان در دوران پریودی خود را با آب شستشو ندهید.
  2. از آب نخود به همراه دانه­اش به منظور رقیق سازی خون حیض استفاده نمایید و برای جلوگیری از نفخ نخود می­توانید از آویشن یا نعناع و یا زنیان استفاده نمایید.
  3. از سیاه دانه نیم کوب، به همراه عسل در یک دوره ۱۲۰ روزه استفاده نمایید. این کار به تنظیم روند پریود شما کمک خواهد کرد.
  4. شیره انگور برای رحم، به عنوان بهترین و برترین تغذیه شما در دوره پریودی توصیه می­شود.
بهترین انگور برای تهیه مویز خوش‌طعم و خانگی را بشناسید!

لازم به ذکر است در دوره مصرف شیره انگور برای رحم حتما کمر خود را با یک شال پشمی ببندید این کار سبب گرم شدن کلیه ­ها و عروق فرد می­شود. همچنین از مواد کافئین دار نظیر چای و قهوه و همچنین انواع نوشیدنی­ های گازدار جدا اجتناب کنید. در دوران پریودی در کنار حفظ رژیم غذایی خود با شیره انگور حتما از نصف لیوان عرق رازیانه در هنگام صبح و دود عنبرنسارا به منظور تقویت رحم استفاده نمایید.

شیره انگور برای رحم
در دوره مصرف شیره انگور برای رحم حتما کمر خود را با یک شال پشمی ببندید

ارتباط شیره انگور برای رحم و کیست تخمدان

کیست­های تخمدان که بیماری­های رحم را به دنبال خواهند داشت به طور کلی ناشی از حضور رطوبت و سردی در اطراف تخمدان است. و شایع ترین دلیل آن استحمام در دوره قاعدگی است. بنابراین حفظ گرمی بدن در این دوران ضرورت می ­یابد. در کنار راهکارهای اجرایی برای گرم نگه داشتن بدن، وجود یک رژیم غذایی که تامین کننده گرمای بدن باشد، بسیار ارزشمند است. از جمله این رژیم­ های غذایی میتوان به خواص شیره انگور برای رحم اشاره کرد.

در منابع طب سنتی، حتی به منع دست زدن به آب سرد در دوران قاعدگی اشاره شده است. چرا که به دلیل غلبه سردی بر مزاج در این دوره آب سرد میتواند بسیار مضر باشد.

از دیگر دلایل بروز بیماری­ های مرتبط با رحم مصرف مواد غذایی و خوراکی های دارای طبیعت سرد نظیر خیار، عدس،کاهو، ماست، دوغ و… است. بنابراین برای تامین گرمای بدن، نیاز به مصرف شیره انگور برای رحم است. از این رو شدیدا توصیه می­شود تمام زنان از پیوند شیره انگور و رحم آگاه باشند و حتما مقداری از شیره انگور را در خانه موجود داشته  تا در زمان مناسب مصرف نمایند.

آیا می‌دانستید که بعد از خوردن انگور نباید آب نوشید؟

نتیجه نهایی

به دلیل طبیعت گرم شیره انگور برای رحم و تاثیرات مطلوب آن بر رحم، علنا شاهد فواید آن بعد از یک هفته مصرف مداوم خواهیم بود. اما توصیه می­شود صرفا به ارتباط شیره انگور و رحم اکتفا نکنید و اگر بیماری خاصی در ارتباط با رحم دارید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

۳ دیدگاه

  1. در بیماران پلی کیستیک(تنبلی تخمدان) به دلیل وجود مقاومت به انسولین، مواددارای قند که قندخون رابالا میبرد ممنوع و مضر است.حتی یکی از دارویی هایی که برای کنترل این بیماری تجویز میشود قرص متفورمین است که به کنترل قندخون این بیماران کمک می کند.شیره انگور خیلی شیرین است وقندزیادی دارد.لطفا راجع به این موضوع توضیح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا