پزشکی و سلامت

مهم ترین کاربردهای ارتودنسی مشهد + درمان زردی دندان پس از ارتودنسی

ارتودنسی، روشی است که برای اصلاح بهم ریختگی دندان ها و فاصله بین آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به حساسیت های بالای این روش، علاوه بر اقدامات پزشکی، بیمار نیز باید در طول درمان توصیه های لازم را رعایت کند تا بتواند در کمترین زمان ممکن و با کمترین میزان آسیب به دندان ها به نتیجه دلخواه خود برسد.

مراقبت های بعد از ارتودنسی مشهد + درمان زردی دندان پس از ارتودنسی

ارتودنسی دندان شاخه ای از دندانپزشکی است که به درمان و تصحیح ناهنجاری های دندانی، فک و صورت می پردازد. درمان ارتودنسی معمولا طولانی است و نیاز به صبر و همکاری بیمار دارد. هدف این درمان، ایجاد ترتیب مناسب برای دندان ها است به صورتی که بتوانند به خوبی کار کنند، زیبایی را افزایش دهند و به بهبود کلیت صحت دهان کمک کنند.

در دوره درمان ارتودنسی باید بیش از پیش به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنید چرا که احتمال گیر کردن مواد غذایی بین سیم ها و براکت های ارتودنسی و در نتیجه پوسیدگی و زردی دندان ها وجود دارد. در ادامه ی این مقاله به اطلاعاتی درباره ارتودنسی مشهد و رفع زردی دندان ها بعد از ارتودنسی پرداخته ایم با ماه همراه باشید

مهم ترین کاربردهای ارتودنسی دندان

برطرف کردن ناهنجاری های دندانی: این یکی از مهمترین کاربردهای ارتودنسی مشهد همین مورد است. با استفاده از دستگاه های ارتودنسی، فاصله بین دندان ها و چینش آنها بهبود می یابد و از این طریق زیبایی و تعادل صورت بهبود می یابد.

  • بهبود عملکرد دهان: ارتودنسی باعث بهبود قابل توجهی در عملکرد دهان، جلوگیری از فرسایش دندان ها و بهبود کیفیت گفتار و بلعیدن می شود.
  • کاهش درد و عدم راحتی: برای بسیاری از افراد با ناهنجاری های دندانی، مشکلاتی همچون درد، عدم راحتی و بیماری های لثه و دهانی نیز وجود دارد. با برطرف کردن ناهنجاری ها، این مشکلات کاهش می یابد.
  • بهبود تنفس: برای برخی از افراد، بر اثر ناهنجاری های دندانی و فکی با دهان تنفس انجام میدهند این افراد میتوانند با ارتودنسی مشکلات تنفسی خود را بهبود بخشند.
  • افزایش اعتماد به نفس: بسیاری از افراد به دلیل ناهنجاری و بهم ریختگی های دندانی که دارند از لبخند زدن و صحبت در جمع خودداری میکنند. پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی مشهد و مرتب شدن دندان ها اعتماد به نفس آن ها افزایش می یابد.

راه های مراقبت از دندان ها در دوره ارتودنسی

بعد از انجام ارتودنسی، مراقبت های دندانی برای حفظ بهترین شکل ممکن دندان های شما بسیار مهم هستند. مهم ترین مراقبت های بعد از ارتودنسی مشهد عبارتند از:

رسیدگی به بهداست دهان و دندان ها: استفاده از نخ دندان و مسواک های مخصوص ارتودنسی به شکل صحیح و منظم به تمیز کردن دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی در دوره درمان کمک قابل توجهی میکند.

رعایت تغذیه سالم: تغذیه سالم، در حفظ بهداشت دهان و دندان بسیار موثر است. باید از خوراکی های غنی از ویتامین C و کلسیم استفاده کنید، از مصرف مواد چسبنده و سفت بپرهیزید.

مراجعه به دندانپزشک: چکاپ منظم و مراجعه به دندانپزشک برای تمیزی دوره‌ای دندان ها، مراقبت از ارتودنسی و اطمینان از بهبود وضعیت دندان ها.

استفاده از محافظ دهان: برای حفاظت از دندان های خود در برابر صدمات، محافظ دهان را هنگام ورزش، به ویژه هنگام بازی‌هایی که احتمال برخورد و آسیب به دندان ها را افزایش می‌دهند، را فراموش نکنید.

استفاده از محافظ دهان

چنانچه مواردی که به عنوان مراقبت های بعد از ارتودنسی مشهد بیان کردیم به درستی رعایت نشود منجر به زردی دندان ها میشود.

زرد شدن دندان پس از ارتودنسی مشهد

یکی از مشکلات رایج اکثر افرادی است که از ارتودنسی استفاده می کنند. این مسئله ممکن است به دلیل چندین عامل مختلف از جمله نحوه مراقبت از دندان ها و یا مواد غذایی و نوشیدنی هایی که مصرف می کنید باشد.

همچنین سیم ها و براکت های ارتودنسی باعث جمع شدن مواد غذایی و تجمع باکتری میشوند که نتیجه آن ظهور لکه های زرد روی دندان ها است. برای پیشگیری از زرد شدن دندان پس از ارتودنسی، بهتر است مراقبت دندانی خود را به درستی رعایت کنید. و در نهایت چنانچه پس از ارتودنسی دچار زردی دندان شده اید روش های درمانی مثل بلیچینگ به سفید کردن دندان ها کمک خواهد کرد.

قیمت بلیچینگ دندان مشهد نسبت به سایر روش های سفید کردن دندان کمتر است و به دو شیوه هوم و آفیس بلیچینگ انجام می‌شود.

زرد شدن دندان پس از ارتودنسی

بلیچینگ دندان برای کودکان هم انجام می‌شود؟

از آنجایی که ارتودنسی مشهد برای بیشتر افراد در سنین پایین انجام میشود. والدین پس از اتمام دوره درمان ارتودنسی نگران زردی دندان های کودک خود و راهی برای درمان آن هستند. به همین دلیل این سوال برای اکثر آن ها پیش می آید که آیا کودکان هم میتوانند بلیچینگ دندان انجام دهند؟!

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، کودکان میتوانند برای سفید کردن دندان های خود بلیچینگ انجام دهند. اما این کار به کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمیشود و این کودکان بهتر است تا زمان در آمدن تمام دندان های دائمی خود صبر کنند. همچنین، قبل از انجام بلیچینگ دندان برای کودکان، باید به یک دندانپزشکی کودکان مراجعه کرده و با متخصص مربوطه مشورت کنید و تمامی ریسک‌ها و مزایای آن را در نظر بگیرید. بلیچینگ دندان باید توسط یک پزشک متخصص و با استفاده از مواد شیمیایی مطمئن و با کیفیت انجام شود. در کل، انجام بلیچینگ در دندانپزشکی کودکان مشهد باید با احتیاط و توجه به شرایط خاص هر فرد انجام شود و نباید به صورت عمومی توصیه شود.

بلیچینگ دندان برای کودکان

کسب نتیجه مطلوب و دلخواه از ارتودنسی مشهد، نیازمند مراجعه به یک دندانپزشک حرفه ای در این زمینه می باشد. البته مراجعه به بهترین متخصص ارتودنسی مشهد به تنهایی کافی نیست و بخش زیادی از نتیجه هم به همکاری خود بیمار برمیگردد. توجه داشته باشید که ارتودنسی در کودکان سریعتر و راحت تر به نتیجه میرسد اما والدین کودک هم باید نظارت ویژه ای به بهداشت دهان و دندان او در این دوره داشته باشند تا از پوسیدگی و تغییر رنگ احتمالی دندان در امان بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا