پزشکی و سلامت

عوارض تزریق ژل لب: بررسی انواع عوارض و ارائه راهکار جهت مدیریت آن‌ها

ممکن است حداقل یکبار به این فکر افتاده باشید که تزریق ژل لب انجام دهید؛ اما همیشه به دلیل عدم اطمینان از نتیجه مورد نظر و ترس از عوارض احتمالی، منصرف شده‌اید. جای تعجبی هم ندارد. عوارض تزریق ژل  لب به ۲ گروه تقسیم می‌شوند:
۱. عوارض شایع

۲. عوارض جدی‌تر

در این مطلب سعی کردیم همه آنها را بررسی کنیم و به شما راه حلی ارائه دهیم که با اعتماد و اطمینان بیشتر و البته نگرانی خیلی کمی (البته اگر تمایل دارید) تزریق ژل لب انجام دهید پس تا انتهای این مطلب همراه شوید.

بررسی عوارض شایع تزریق ژل لب

تزریق ژل لب هم مانند هر عمل زیبایی تهاجمی یا غیر تهاجمی، علاوه بر تمام مزیت‌هایی که می‌تواند برای شما داشته باشد، تعدادی عارضه هم دارد که رایج است و در اغلب افراد رخ می‌دهد؛ اما نگران کننده نیست. چون بعد از گذشت چند روز برطرف می‌شود و معمولا حتی درد و احساس خیلی ناخوشایندی برای افراد ایجاد نمی‌کند و قابل تحمل است.

  • تورم و قرمزی

انجام هر عملی به روی بدن، حتی بی ضررترین و غیرتهاجمی ترین اقدامات هم، در هرصورت می‌تواند عوارضی سطحی نیز داشته باشد که احتمالا تا چند روز اذیتتان کند. بعد از تزریق ژل لب به نسبت واکنشی که بدن هر فرد ممکن است داشته باشد، بروز ورم و قرمزی در ناحیه لب و نقاط تزریق طبیعی است و ممکن است که با آن‌ها روبرو شوید. این حالت برطرف خواهد شد و جای نگرانی نیست.

  • درد

این مورد هم با توجه به واکنش بدن و البته تکنیک تزریق در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است شما در یک مرکزی تصمیم به تزریق ژل لب بگیرید و حین انجام، درد بسیار زیادی را تحمل کنید. چه بسا بسیاری از افراد به دلیل چنین تجربه ناخوشایندی، از تمدید ژل لب، خودداری کردند و عطای آن را به لقایش بخشیدند. اما آیا ممکن است راه حلی وجود داشته باشد؟ البته!

شما می توانید با انتخاب یک مرکز معتبر تزریق زیبایی، مشاوره دقیق با پزشک مربوط  و استفاده از یک برند خیلی خوب، این تزریق ساده را انجام دهید و به فرم لب دلخواه خود برسید.

  • خارش و حساسیت

گاهی اوقات بعد از تزریق ژل لب، در ناحیه لب ها و دهان خود ممکن است احساس حساسیت و یا ناراحتی کنید که این امری کاملا طبیعی است و با گذشتن چند روز، کاملا برطرف می شود و جای نگرانی نیست.

بررسی عوارض جدی و نادر تزریق ژل لب

نوع دیگری از عوارض تزریق ژل لب هستند که هم به ندرت رخ می‌دهند و هم خطرناک‌تر می‌توانند باشند و بهتر است در صورت بروز سریعا به پزشک مراجعه کنید. این عوارض شامل موارد زیر است:

  • عفونت

  • عدم تقارن لب‌ها

  • گلوله گلوله شدن 

  • نکروز

تمامی این موارد، در صورتی می تواند بروز کند که شما یا از مواد غیر اصل، تاریخ گذشته و بی‌کیفیت استفاده کرده باشید و یا تزریق درستی روی لب های شما انجام نشده باشد. به بیان دیگر نزد افراد غیر متخصص تزریق انجام داده باشید.

آیا عوارض تزریق ژل لب قابل مدیریت است؟

بله! یکی از معتبرترین مراکز تخصصی تزریق و جراحی زیبایی تهران، کلینیک مهزیار است که بالغ بر ۱۰ سال در این زمینه فعالیت دارد و دارای تیمی باتجربه و متخصص از ماهرترین پزشکان این حوزه است.

عوارض تزریق ژل لب

چرا مهزیار؟

ویژگی مهمی که کلینیک زیبایی مهزیار دارد، این است که به هر طریقی حاضر به انجام عمل جراحی و یا تزریق روی بدن شما نیست. حتی اگر شما بخواهید!

بله! مهزیار اعتبار ویژه‌ای دارد و برای سلامت و زیبایی افراد ارزشی جدی قائل است. به همین دلیل، تا تمام آزمایش‌ها لازم را از شما دریافت نکند و مطمئن نشود که انجام هر کدام از خدمات زیبایی برای شما بدون ضرر است، این خدمات را انجام نخواهد داد.

همچنین نوع برند فیلر (ژل) مورد استفاده در کلینیک مهزیار، فقط و فقط آلیاکسین سوئیسی است که در حال حاضر بهترین برند فیلر در ایران محسوب می شود که با این که شاید قیمت آن کمی بالا باشد، اما با کیفیت‌ترین فیلر موجود است. درحالیکه بسیاری از مراکز، به دلیل تمایل به جذب مراجعه‌کننده بیشتر و سودجویی، از برندهای کم کیفیت، فیک، فیلرهای تاریخ گذشته و … استفاده می‌کنند که قیمت پایین تری دارند، طبعا افراد بیشتری هم می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

اما آیا این مراکز مسئول آسیب به افراد و ماندگاری پایین فیلر نیز هستند؟!

اکنون که به طور مختصر و مفید عوارض تزرِیق ژل لب را بررسی کردیم و راه حل این مشکلات و چالش‌ها را نیز با شما درمیان گذاشتیم، توصیه‌ای نیز داریم؛ به خاطر داشته باشید که تحت هیچ شرایطی، بدون انجام تحقیقات کامل، تزریق و جراحی روی بدن را انجام ندهید و بدن و زیبایی خود را به دست هر فرد و مرکزی نسپارید. حتما مطمئن شوید که همه مراحل با بالاترین درصد اطمینان، به بهترین شکل پیش خواهد رفت.

درصورتی که بخواهید اطلاعات بیشتری درباره کلینیک مهزیار بدست آورید می‌توانید با شماره تلفن‌های درج‌شده در وب سایت مهزیار تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را از مشاوران کاربلد مهزیار دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا