متفرقه

باکیفیت ترین نوع سایبان‌ها برای بالکن تراس کدام نوع است؟

برخی از آنها از شیشه، برخی دیگر از پارچه، نی یا چوب ساخته شده‌اند؛ برخی ثابت و برخی متحرک هستند و برخی از کنترل از راه دور استفاده می‌کنند؛ بله، موضوع امروز سایبان  تراس ، پاسیو و ایوان است. همه ما حیاط‌ها و ایوان‌های خود را دوست داریم، به خصوص در تابستان، اما با انتقال از یک فصل به فصل دیگر، اغلب از تغییر شرایط آب و هوایی، به ویژه آن باران‌های غیرمنتظره ما را مجبور به پناه گرفتن می‌کند و در این زمان‌ها، سایبان تراس بسیار کاربردی هستند.

تنها سؤال این است: کدام سایبان برای نیازهای من مناسب خواهدبود؟ در سایبان شاهد، ما محصولات بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهیم که در ادامه به این موضوع که باکیفیت ترین نوع سایبان‌ها برای بالکن تراس کدام نوع است، خواهیم‌پرداخت.

سایبان‌ برای بالکن تراس

 

سایبان روی پشت بام

اگر می‌خواهید کمی آفتاب بگیرید، به سادگی قسمت پارچه را جدا کنید. با این حال، اگر بارندگی پیش‌بینی شود، می‌توان به آرامش و معاشرت در زیر آن صفحه ادامه داد و در عین حال خشک ماند. در صورت نیاز، به سادگی پارچه‌ها را بردارید، آنها را به خوبی بشویید و دوباره برای رویداد بعدی تراس استفاده کنید.

سایبان شیشه‌ای

سقف شیشه‌ای بالای تراس شما می‌تواند لمسی عالی باشد. اگرچه این گزینه کمی گران‌تر است، اما کیفیت آن شگفت‌انگیز بوده و باید چند سال دوام بیاورد؛ فقط مطمئن شوید که گاه به گاه آن شیشه‌ها را پاک کنید. در سایبان شفاف بالکن از ورق‌های پلکسی استفاده می‌شود و به همین دلیل است که اگر بخواهید نور بالکن را حفظ کنید از این نوع سایبان استفاده خواهدشد. البته لازم به ذکر است که اگر در بالکن خود از مبلمانی مانند مبل، میز و… استفاده می‌کنید که در اثر نور خورشید آسیب می‌بینند، بهتر است از مدل‌های دیگر سایبان بالکن استفاده نمایید.

سایبان پارچه ای

سایبان پارکینگ یا پاسیو پارچه‌ای را می‌توان با یک چتر غول پیکر مقایسه کرد و با توجه به اینکه کاملاً انعطاف‌پذیر و همه‌کاره است، می‌توان آن را بارها در مکان‌های مختلف دوباره استفاده نمود.

سایبان برقی بالکن

هرچند محدودیتی برای استفاده از مدل‌های مختلف سایبان در بالکن وجود ندارد، اما معمولا صاحبان منازل از سایبان برقی در بالکن خود استفاده می‌کنند. همچنین امکان تغییر اندازه دهانه با زوایای مختلف تابش آفتاب وجود دارد تا بتوانید از منظره بالکن نیز لذت ببرید.

سایبان برقی بالکن

قابلیت سایبان‌های کالسکه ای چیست؟

سایبان کالسکه‌ای نسبت به سایر انواع سایبان بالکن قیمت ارزان‌تری دارد. علاوه بر این، این سایبان را می‌توان به راحتی از اجزای آن جدا کرد و در فصولی از سال که به آن نیازی نداریم بازیابی کرد.

سایبان تاشو

این نوع سایبان مناسب ترین نوع سایبان برای بالکن‌های کوچک و سایبان استخر محسوب می‌شود. زیرا در قسمت بالای تراس نصب شده و میزان سایه آن قابل تنظیم است. کوچک بودن این نوع سایبان امکان استفاده از آن را در بسیاری از بالکن‌ها فراهم می‌کرد.

سایبان بالکن چیست؟

سایبان پاسیو پوششی است که به گونه ای طراحی شده که بر روی پاسیو گسترش یابد و در آب و هوای گرم سایه ایجاد کرده یا از باران و عوامل محافظت کند. انواع مختلفی از سایبان پاسیو وجود دارد که می‌تواند با مجموعه‌ای از سبک‌های تزئینی مطابقت داشته باشد. فروشگاه‌های لوازم خانگی و فروشگاه‌های سخت‌افزار منبع خوبی برای سایبان‌های پاسیو هستند و همچنین می‌توان نسخه‌های سفارشی‌شده را از شرکت‌هایی که در این زمینه تخصص دارند، مانند سایبان شاهد سفارش داد.

ساده‌ترین شکل سایبان پاسیو به سادگی یک چتر سایه‌دار است که می‌تواند روی میز یا پایه نصب شود تا کمی سایه و محافظت در برابر عوامل ایجاد کند. بوم یک متریال کلاسیک برای چتر پاسیو بوده و ممکن است به گونه ای باشد که بتواند هوای بارانی را تحمل کند.

همچنین می‌توان سایبان مناسب را پیدا کرد که به یک سازه متصل می‌شود و خوشبختانه این سایبان‌ها را می‌توان در مواقع لزوم جمع کرد. سایبان‌های جمع‌شونده در طیف وسیعی از اشکال و اندازه‌ها موجود هستند، از برش‌های نازک که سایه‌ای ایجاد می‌کنند تا سایبان‌هایی که می‌توانند کل پاسیو را بپوشانند. در آب و هوای زمستان، سایبان را می‌توان در یک محفظه قرار داد تا آسیب نبیند.

سایبان ویلا متحرک که روی میله‌ها نصب می‌شوند نیز موجود است. اینها برای پاسیوها و تراس‌هایی که مستقیماً در مجاورت خانه نیستند مفید بوده و همچنین می‌توان آنها را برای ایجاد سایه در قسمتی از چمن یا منطقه دیگری جابجا کرد و به طور کلاسیک، میله‌ها بر روی پایه‌های محکم نصب می‌شوند.

سایبان‌های ثابت پاسیو که به چارچوب‌هایی که روی یک پاسیو امتداد دارند متصل می‌شوند، نمونه دیگری از سایبان پاسیو هستند. این موارد در رستوران‌ها و کافه‌هایی که صندلی در فضای باز ارائه می‌دهند، رایج خواهندبود، زیرا سایبان‌های متحرک یا جمع‌شونده در خطر آسیب دیدن یا سرقت هستند. این نوع سایبان در طول سال سرپناهی ایجاد می‌کند و در عین حال اجازه می‌دهد نسیم از زیر آن جاری شود، و ممکن است فقط در قسمتی از پاسیو امتداد داشته باشد تا افراد بتوانند زمانی که می‌خواهند در معرض دید بنشینند.

سخن پایانی

سایبان‌های بالکن و پاسیو همچنان رایج‌ترین انواع سایبان هستند. تنوع زیاد و انتخاب زیاد طرح‌ها، مدل‌ها و عملکردها، آنها را به راه‌حلی ایده‌آل برای محافظت در برابر نور خورشید برای متنوع‌ترین موقعیت‌های ساختمان تبدیل می‌کند. چه کوچک و چه بزرگ، با کمک سایبان برقی یا سایبان بالکن تراس می‌توانید یک محافظ باکیفیت و بادوام را داشته باشید که انتظارات و نیازهای شما را برآورده می‌کند و علاوه بر این، به طرز عالی با سبک مبلمان شخصی شما ادغام گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا