پزشکی و سلامتسلامت جنسی

روشهای ترمیم و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

بدون شک زایمان طبیعی، مزایای بسیاری برای مادر و جنین دارد. در حالی که بسیاری از مادران بی صبرانه منتظر تجربه این لحظه معجزه آسا هستند، اما نگران دوران پس از زایمان نیز هستند.

آیا خانم ها با خشکی واژن رو به رو میشوند ؟

آیا واژن پس از زایمان طبیعی، می تواند به حالت قبل از زایمان بازگردد؟ 

آیا زن و مرد می توانند به اندازه قبل از زایمان از رابطه جنسی لذت ببرند؟

 آیا زایمان طبیعی واقعاً می تواند باعث گشاد شدن ،شلی و خشکی واژن شود؟

زایمان طبیعی می تواند منجر به این شود که شما دائما احساس شلی ،خشکی و گشادی واژن کنید. این مشکلات باعث میشود احساس لذت جنسی در طول مقاربت در هر دو طرف (زن و مرد)کاهش یابد، که به نوبه خود می تواند منجر به کاهش عزت نفس جنسی و کاهش صمیمیت جنسی شود. روش های بسیاری برای تنگ شدن واژن وجود دارد، از عمل های جراحی گرفته تا استفاده از محصولاتی مانند شیاف و ژل های تنگ کننده واژن. از آنجایی که بسیاری از خانمها از جراحی میترسند و هزینه های آن تقریبا بالا است ترجیح می دهند از روشهای جایگزین استفاده کنند که نیازی به عمل نباشد .پس بهترین گزینه استفاده از محصولاتی نظیر شیاف و ژل تنگ کننده واژن میباشد و همچنین این محصولات از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه میباشند.

چگونه زایمان طبیعی می تواند باعث شل شدن و گشادی واژن شود؟

واژن دارای خاصیت ارتجاعی است و می‌تواند ورود چیزهای بیرونی و خارجی مانند آلت تناسلی را تحمل کند. همین ویژگی‌اش هست که امکان بازشدن و خروج نوزاد را هم به وجود می‌آورد. بسیار رایج است که بعد از زایمانی طبیعی شل شدن و گشادی واژن را تجربه کنید. واقعیت این است که ماهیچه‌های واژن برای اجازه خروج نوزاد دچار کشیدگی شده تا امکان خروج مقدور باشد. بعد از خروج نوزاد، این حس به وجود می‌آید که واژن کمی شل‌تر و گشادتر از قبل شده است. چند روز بعد از زایمان، واژن دوباره شروع به بازگشتن به حالت قبلی می‌کند. عضلات و ماهیچه‌های آن هم به مکان قبلی‌شان بازمی‌گردند. این را هم در نظر بگیرید که شاید شمایل و حالت واژن، با وجود بازگشت تمام عضلات به حالت قبلی باز هم مانند شکل اولیه خود در قبل از زایمان طبیعی نشود. کسانی که چندین‌ بار زایمان طبیعی داشته‌اند، بیشتر در معرض از دست‌دادن سطحی از انعطاف‌پذیری واژن هستند.

چگونه زایمان طبیعی می تواند باعث خشکی واژن شود؟

خشکی واژن و فرج که پس از زایمان تجربه می شود، اغلب نتیجه تغییر هورمون ها است. سطح هورمون استروژن پس از زایمان کاهش می‌یابد، و اگر نوازد از شیر شما تغذیه میکند، این سطح از هورمون می‌تواند تا زمانی که شیردهی را متوقف کنید، پایین باشد. سطح پایین استروژن ممکن است تا زمان بازگشت تخمک گذاری اتفاق بیافتد، که در صورت شیردهی نیز ممکن است سرکوب شود. استروژن نقش کلیدی در کمک به روانکاری و الاستیک بودن بافت واژن دارد. هنگامی که تولید این هورمون کاهش می یابد، بافت های موجود در کانال واژن و اطراف فرج نازک تر، خشک تر و ملتهب می شوند. خشکی واژن که در طول دوره پس از زایمان تجربه می‌شود، می‌تواند به رابطه جنسی دردناک منجر شود، یعنی اگر ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی به شما اجازه داده باشد که رابطه جنسی را از سر بگیرید. افزایش خشکی می تواند فرج شما را نیز حساس تر کند.

زایمان طبیعی میتواند باعث عفونت اداری واژن شود؟

پس از زایمان در مقابل عفونت مجاری ادرار آسیب‌پذیرتر هستید، به ‌ویژه اگر به مثانۀ شما سوند وصل شده است یا تزریق اپیدورال انجام شده باشد. عفونت مجاری ادرار ممکن است در هر یک از بخش‌های مجاری ادرار شامل کلیه و مثانه نیز ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل میتوانید از ژل های بهداشتی استفاده نمایید. ژل بهداشتی بانوان، محصولی است که به طور اختصاصی برای شستشوی نواحی ژنیتال فرموله شده است. همه‌ خانم‌ها می‌توانند از ژل بهداشتی استفاده کنند. استفاده از این ژل‌ها برای کسانی که از تحریکات پوستی، خارش، خشکی و عفونت رنج می‌برند، بی‌خطر است. همانطور که در ابتدای مقاله برای شما عزیزان ذکر کردیم، استفاده از ژل ، شیاف تنگ کننده واژن و همچنین ژل بهداشتی بانوان برای استفاده در دوران پس از زایمان بسیار کارآمد است.

با ما همراه باشید تا برای حل مشکلات خودبا این محصولات آشنا شوید:

شیاف گیاهی تنگ کننده واژن ماریانا:

یکی از محصولات گیاهی و طبیعی با کیفیت در حوزه طب سنتی که بارها به فواید و مزایای بیشمار آن برای درمان بسیاری از عفونت ها و رفع مشکلات واژینال بانوان اشاره شده شیاف گیاهی تنگ کننده واژن ماریانا است.

با خرید شیاف گیاهی تنگ کننده واژن ماریانا میتوانید به تنگ کنندگی بسیار سریع واژن، رفع مشکل سرد مزاجی در صورت عدم نیاز جنسی افراد، رفع مشکل بی اختیاری ادرار، درمان کیست و افتادگی رحم و درمان فیبروم های کوچک، برطرف کردن مشکلات ناشی از افتادگی رحم بر اثر زایمان، بهبود روابط جنسی بین زوجین، خوشبو کننده محیط واژن و … به خود و همسرتان کمک بسزایی کنید.بر اساس تجربه و بررسی های صورت گرفته می توان گفت که نتایج رضایت بخشی از مصرف این قرص گیاهی به عنوان یک داروی طبیعی برای رفع مشکلات گشادی و شل شدن واژن بسیاری از بانوان حاصل شده و استفاده از خواص منحصر به فرد این محصول هم از نظر عوارض و هم به لحاظ قیمت نسبت به دیگر شیوه های درمانی بسیار بهتر و مقرون به صرفه تر است.

رفع بوی بد واژن با شیاف ماریانا:

بوی بد واژن یکی از عواملی است که موجب سردی زوجین از هم و موجب ناراحتی بانوان می گردد. بوی بد عوامل زیادی دارد که انواع عفونت باکتریایی قارچی می تواند موجب بوی بد واژن شود. گیاه شیاه ماریانا به خوبی می تواند رشد قارچ ها را نیز کنترل کند و از بین ببرد.

افزایش میزان لذت جنسی:

این محصول  به عنوان محصولی که باعث تنگی بافت واژن، رفع بوی بد و التهاب  می شود می تواند در موارد بسیاری باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی شود.

درمان عفونت واژن:

این مورد باعث حفظ سلامتی دستگاه تناسلی زنان می شود.

از مهمترین خواص که مورد توجه بسیاری از زنان قرار گرفته است، درمان عفونت های واژنی است.

عفونت واژن به دلایل مختلفی ایجاد می شود و حذف این علل بسیار مهم تر از درمان عفونت است.

نحوه استفاده از شیاف گیاهی تنگ کننده واژن ماریانا :

در پاسخ به این سوال که چگونه شیافِ ماریانا را مصرف کنیم؟

میتوان گفت که برای مصرف هر نوع دارویی چه گیاهی و چه شیمیایی بهتر است که قبل از هر چیز با پزشک خود در این باره مشورت کنید تا داروی مورد نظر را دقیقا بر حسب نیاز بدن و وضعیت مشکل شما برایتان تجویز کند. در خصوص نحوه استفاده از شیاف ماریانا دکتر آز نیز بهتر است که این محصول را به تعداد ۳ عدد در نخستین هفته دوره ۳ ماهه خود استفاده نمایید همچنین بعد از آن به تدریج در هفته های بعدی تعداد آن را به ۲ عدد کاهش دهید. نتایج مطلوب این دارو بعد از استفاده مرتب طی دو هفته خود را نشان خواهد داد و برای تاثیر گذاری بیشتر آن بنا بر توصیه پزشک میتوانید مصرف این محصول را به هر دو هفته یکبار در طی ۳ ماه ادامه دهید. برای راون شدن درون واژن بعد از استفاده از شیاف ماریانا توصیه میشود از ژل روان کننده استفاده کنید.

ژل روان کننده چنس:

ژل روان کننده چنس برای خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند و یا از شیاف گیاهی تنگ کننده واژن ماریانا برای تنگ کردن واژینال خود استفاده میکنند محصولی کاملا مناسب است. این ژل به انقباض عضلات واژن کمک کرده و با این کار، لذت ناشی از رابطه جنسی را دو چندان می سازد.

با خرید ژل روان کننده چنس یک عدد کاندوم هدیه بگیرید. ژل روان کننده چنس حاوی ۱۰ شانسه روان کننده به همراه یک عدد کاندوم اشانتیون داخل بسته است، برای روانکاری و مقاربت بدون درد و سلامت رابطه جنسی میتوانید از ژل روان کننده چنس استفاده کنی. برقراری رابطه جنسی با این ژل روان کننده، باعث افزایش لذت جنسی زوجین می‌شود. این ژل به انقباض ناحیه تناسلی زنانه پرداخته و مخاط خشک تناسلی را بهبود می بخشد.

مشخصات ژل روان کننده چنس Chance :

ژل روان کننده چنس همانطور که از نامش پیداست یک ژل برای روان شدن آلت تناسلی حین ورود و خروج به واژن است. که لذت جنسی در رابطه را چندین برابر کرده و رابطه جنسی فوق العاده را تجربه خواهید کرد.

 • ژل تاخیری چنس بر پایه آب بوده که تمام ژل ها بر ۳ پایه تفکیک میشوند
 • روان کننده های محلول در آب که اکثرا از جنس مواد قندی هستند
 • روان کننده هایی که سیلیکونی (در بازار ایران وجود ندارد)
 • روان کننده هایی که روغنی هستند.(مانند وازلین)

نحوه استفاده از ژل چنس :

یک عدد از ژل ها را باز کنید و سرتاسر پوست آلت را به ژل روان کننده چنس آغشته کنید. ژل لوبریکانت روان کننده جهت مقاربت بدون درد و سلامت رابطه جنس

ژل بهداشتی بانوان مکس لیدی حاوی آلوئه ورا:

ژل بهداشتی بانوان مکس لیدی آلوئه ورا تسکین دهنده و جلوگیری کننده از بوی نا مطبوع ناحیه خصوصی بدن می باشد این ژل شستشو با رایحه و عصاره آلوئه ورا هر روز از بهداشت کل خانواده مراقبت می کند.

با خرید ژل بهداشتی بانوان مکس لیدی آلوئه ورا حس خوشایندی را به بدن خود هدیه دهید. این ژل بهداشتی در طول روز همراه شماست و تعادل ph بدن را برقرا می کند همچنین سفید کننده ، آبرسان پوست و نرم کننده پوست نواحی خصوصی بدن بانوان نیز می باشد. ژل بدون عوارض بوده و بدون هرگونه نگرانی می توانید برای مصارف روزانه از آن استفاده نمایید. سلامت در هر بخشی از بدن لازم است و برای سالم نگاه داشتن بدن باید به خوبی از آن مراقبت کرد. استفاده از این محصول با ترکیبات ویژه به نظافت روزانه دستگاه تناسلی کمک می کند. ژل بهداشتی فاقد الکل بوده و با حفظ PH طبیعی پوست و پاک کننده های غیر صابونی ملایم و با دارا بودن عصاره گیاهی آلوئه ورا اثربخشی افزاینده ایی دارد.

مزایای این ژل :

 • تقویت کننده میل جنسی
 • رفع بوی نامطبوع ناحیه واژینال
 • تسکین دهنده سوزش و خارش
 • مناسب برای ضد عفونی و نظافت روزانه

مواقع استفاده از ژل بهداشتی بانوان مکس لیدی :

استفاده از ژل ژل بهداشتی بانوان مکس لیدی بصورت روزانه ،قبل و بعد ازنزدیکی ،پس ازدوران قاعدگی، قبل و بعد ازشنا و استخر توصیه می گردد.
وجود عصاره آلوورا باعث شادابی و لطافت ناحیه واژینال می شود و مانع حساسیت های پوستی می گردد.

ویژگی های ژل مکس لیدی :

 • حاوی آنتی‌اکسیدان‌
 • افزایش رطوبت پوست
 • کاهش التهاب و ضدباکتریایی
 • با حفظ PH طبیعی ناحیه واژن
 • افزایش نرمی و ارتجاع پذیری پوست
 • دارا بودن ترکیبات مؤثر عصاره گیاهی آلوئه ورا
 • جهت شستشوی ناحیه خارجی دستگاه تناسلی
 • خواص ضعیف استروژنی و بر طرف کننده عوارض یائسگی

استفاده از این ژل به همه دختران و زنان توصیه میشود!

بهداشت شخصی و جنسی از الزامات یک زندگی سالم به شمار میاد. یکی از مواردی که زنان باهاش درگیر هستن مسئله عفونت واژن هست. عفونت واژن بدلیل رشد باکتری ها و قارچ ها در ناحیه واژن بوجود میاد و باعث میشود که سلامت جنسی شما به خطر بیافتد و خودتان و شریک جنسی شما از این وضعیت ناراضی باشید و آزرده بشوید.  قبل از هر چیزی باید بدانید که استفاده از این محصول چه ضرورتی برای شما دارد. سلامت بدن از ضروری ترین چیز هایی است که باید به آن توجه کنیم. داشتن تمام ابزار های رفاه و آسایش زندگی بدون سلامتی هیچ فایده ای ندارد. این محصولات برای تامین سلامتی در حساس ترین ناحیه بدن یعنی ناحیه تناسلی کاربرد دارند که بخاطر شرایط و ویژگی خاصی که دارد، در معرض بیماری های مختلف است و مراقبت از آن لازم است.

روش مصرف ژل بهداشتی مکس لیدی:

قبل از استفاده باید دست ها شسته شوند.

بهتر است قبل از نزدیکی از این ژل بهداشتی استفاده نمایید.

ناحیه مد نظر را مرطوب نمایید و مقدار کمی از ژل را استفاده نمایید.

برای هر نوبت استفاده میزان کمی از ژل را بردارید پس از کف کردن ژل ۱ دقیقه صبر کنید و سپس موضع را با آب شسته و خشک نمایید‏.‏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا