تغذیه سالمتناسب اندام

سرکه انگور برای لاغری

سرکه انگور یکی از تولیدات میوه انگور است. مطالعات صورت گرفته در رابطه با سرکه انگور برای لاغری نشان میدهد که؛ اسید استیک موجود در سرکه، باعث آزاد شدن ژن چربی سوز در بدن شده و این امر منجر به لاغری میشود. سرکه انگور خواص بسیار زیادی دارد، که از مهمترین آنها میتوان به خواص سرکه انگور برای لاغری اشاره کرد، که در ادامه به آن میپردازیم.

آیا سرکه انگور برای لاغری مفید است؟

طی چند سال اخیر محققان تحقیقات زیادی بر روی سرکه انگور برای لاغری و کاهش وزن انجام دادند. یکی از این تحقیقات بر روی شماری از موش های آزمایشگاهی برای اثبات لاغری با سرکه انگور انجام گرفت.

طبق این پژوهش موشها به دو دسته تقسیم بندی شدند. در این تقسیم بندی به موشهای گروه اول آب و به موشهای گروه دوم ماده اصلی سرکه انگور را خوراندند و سپس طبق برنامه مشخصی تغذیه میشدند نتایج نشان داد که موشهایی که با سرکه انگور تغذیه میشدند در حدود ۱۰ درصد نسبت به سایر موشها وزن کمتری پیدا کردند.

در این آزمایش به دلیل شکسته شدن ژن چربی از سوی سرکه سبب کاهش وزن موشها گردید لذا این پژوهش خواص سرکه انگور برای لاغری را تایید مینماید.

اگر قصد لاغری با سرکه انگور را دارید میتوانید در طول روز در کنار وعده های غذایی خود از سالاد انگور استفاده نمایید و در مقابل استفاده از روغن های پرکالری، از سرکه انگور که کالری بسیار پایینی دارد استفاده نمایید. علت این کار این است که، سبب کاهش سطح کالری دریافتی از سوی بدن شما شده و در نتیجه حجم فیبر مصرفی را افزایش میدهد؛ که همین امر سبب لاغری با سرکه انگور میشود.

خواص سرکه انگور برای لاغری و دیگر خواص آن

سرکه انگور، در دسته فرآوردههای طبیعی طبقه بندی می شود؛ سرکه همچنین تحت عنوان چاشنی، در بسیاری ترشیجات اعم از خانگی و یا صنعتی کاربرد دارد. از دیگر عللی که سبب لاغری با سرکه انگور میشود، وجود ویتامین c موجود در سرکه انگور است؛ ویتامین c به علت دارا بودن اسکوربیک اسید، به کاهش کلسترول خون کمک میکند.

دکتر عبدالله زندی متخصص جراحی چاقی و اسلیو معده

به این طریق چربی ها را تجزیه نموده و باعث کاهش وزن و لاغری افراد میشود. همچنین دارا بودن این ویتامین در سرکه انگور سبب کاهش سطح کلسترول شده و بر سلامت قلبی و عروقی افراد مصرف کننده سرکه انگور تاثیرگذار است.

در دنیای امروز، با مصرف بیش از اندازه غذاهای آماده بسیار مشاهده میشود که افراد از بیماریهای گوارشی رنج میبرند؛ همچنین مشکلات مرتبط با بیماریهای گوارشی همچون نفخ و دل درد، اسهال، یبوست و…. را بهبود میبخشد.

خواص سرکه انگور برای لاغری

علاوه بر موارد ذکر شده در رابطه با خواص سرکه انگور برای لاغری و سایر بیماریها، سرکه انگور همچنین منبعی غنی از پلی فنول است. پلی فنول ها به سبب دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی از بروز بسیاری از بیماریهای مانند سرطان، دیابت، بیماریهای قلبی و عروقی، سر دردهایی با منبع صفرا و کبد و… جلوگیری میکند.

بیماران دیابتی در هنگام مصرف سرکه انگور، بهتر است آن را قبل از خواب استفاده کنند. این سرکه به علت کاهش میزان قند خون در بیماران دیابتی نوع ۲ بسیار مفید عمل می نماید. در مورد بیمارانی که با سردردهای کبدی و صفراوی دست و پنجه نرم میکنند، توصیه میشود که سرکه انگور را با گلاب مخلوط نمایند و سپس بجوشانند و از پارچه آغشته با این محلول در محل درد سر خود استفاده نمایند، تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

به هیچ وجه انگور را با این میوه ها نخورید تا به مشکل نخورید!

کلام آخر در رابطه با لاغری با سرکه انگور

نهایتا انتظار معجزه در استفاده از سرکه انگور برای لاغری را نداشته باشید. چرا که، لاغری با سرکه انگور تنها به مصرف آن محدود نمیشود و موارد دیگری همچون رژیم غذایی را نیز باید در نظر گرفت. موارد ذکر شده تنها بخش کوچکی از خواص سرکه انگور بود و قطعا تمامی خواص آن قابل گنجایش در یک مقاله نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا