تغذیه سالم

دمنوش بابونه و عسل

یکی از پرطرفدارترین خوراکی های طبیعی که در جهان وجود دارد عسل می باشد که اگر با بابونه ترکیب شود خواص چندین برابر به دست می آورد. بسیاری از افراد دمنوش بابونه و عسل را در طول روز مورد استفاده قرار می دهند تا خواص بابونه و عسل را به بدن خود برسانند. برخی از مهمترین فواید بابونه و عسل را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید.

خواص دمنوش بابونه و عسل

برخی از مهمترین خواصی که دمنوش بابونه و عسل دارد  و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید عبارت می باشد از :

ضد التهاب و پیشگیری از سرطان

آنتی اکسیدان های بسیار زیادی درون عسل و بابونه وجود دارد که به بدن مزیت های زیادی را می رساند. ضد التهابی بودن آن یکی از مهمترین خواصی می باشد که برای جلوگیری از رشد سلول های سرطانی از آن استفاده می کنند.

کاهش وزن

از دیگر مزیت هایی که شما می توانید با استفاده از عسل و بابونه دریافت کنید کاهش وزن می باشد. شما ممکن است غذاهایی که کم چرب و کم کلسترول می باشد را برای کاهش وزن خود انتخاب کنید که باید بدانید این دمنوش هم برای کاهش وز به شما کمک بسیار زیادی می کند.

دمنوشی که شفابخش تن و روان است؛ گل گاوزبان گنجینه‌ای از خواص درمانی برای سلامتی

تسکین درد

از دیگر مزیت هایی که دمنوش بابونه و عسل دارد تسکین سردرد می باشد. شما می توانید این دو خوراکی طبیعی را با یکدیگر ترکیب کنید و یک فنجان آب جوش روی آن بریزید تا برای تسکین دادن سردرد خود از آن استفاده کنید.

رفع گرفتگی عضلات

از دیگر فواید عسل و بابونه رفع گرفتگی عضلات می باشد. شما می توانید بسیاری از مشکلات بدن خود را با استفاده از این ترکیب به خوبی درمان کنید.

درمان معده درد

شما می توانید معده درد خود را با استفاده از عسل و بابونه درمان کنید. در واقع عده درد، بی اشتهایی و حالت تهوع با استفاده از این دمنوش به خوبی درمان می شود.

ضد التهاب

خواص ضد التهابی که عسل و بابونه دارد موجب می شود شما برای بهبود بخشیدن به زخم های خود از آن استفاده کنید. شما می توانید بیماری های پوستی خود را با استفاده از آن درمان کنید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

سیستم ایمنی شما با استفاده از دمنوش بابونه و عسل به خوبی تقویت می شود. باکتری های مضر در بدن با استفاده از این ترکیب به خوبی از بین می رود.

دمنوش بابونه و عسل
دمنوش بابونه و عسل

چگونه عسل و بابونه را ترکیب کنیم؟

شما می توانید دو قاشق از عسل را با یک قاشق چایخوری بابونه آسیاب شده ترکیب کنید و آن را با آب جوش ترکیب نمایید. دقت داشته باشید که میزان بابونه باید از عسل کمتر باشد تا خواص هر دو را به طور مساوی به بدن برسانید.

خواص زنجبیل و عسل

چه مقدار در روز باید از دمنوش بابونه و عسل استفاده کنیم؟

شما می توانید در طول روز یک لیوان از دمنوش عسل و بابونه را میل کنید تا فواید این دمنوش را دریافت نمایید. شما اگر می خواهید خواب بهتری داشته باشید بهتر است که پیش از خواب این دمنوش را میل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا