تغذیه سالم

خواص انجیر با عسل

برای درمان بسیاری از بیماری ها شما می توانید انجیر با عسل را ترکیب کنید و خواص بی نظیری را از آن دریافت نمایید. یکی از مهمترین خواص انجیر با عسل در این است که شما با استفاده از این ترکیب می توانید سموم بدن را از بین ببرید. البته که باید بدانید خواص عسل و انجیر بسیار زیاد است و برخی از مهمترین آنها را در ادامه بیان می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید.

خواص انجیر با عسل

برخی از مهمترین خواصی که شما از ترکیب انجیر با عسل دریافت می کنید و اهمیت بسیار زیادی دارد عبارت می باشد از:

افزایش وزن

اینکه عسل و انجیر چاق کننده هستند را به خوبی می دانید و زمانی که این دو با یکدیگر ترکیب شوند خواص زیادی برای افزایش دادن وزن پیدا می کنند.

درمان یبوست

اگر شما به یبوست دچار شده باشید باید به خوبی بدانید که این ترکیب برای شما بهترین انتخاب می باشد تا روزانه استفاده کنید.

ضد سرطان

فیبر زیادی درون انجیر وجود دارد که همین مسئله خاصیت ضد سرطانی بودن آن را افزایش می دهد. رادیکال های آزاد در بدن با استفاده از این ترکیب سرکوب می شوند.

درمان آرتروز

آن دسته از افرادی که آرتروز دارند می توانند با استفاده از ترکیب عسل و انجیر که منیزیم و کلسیم زیادی دارد آرتروز خود را به خوبی درمان نمایند. عسل یکی از بهترین منابع برای حفظ کردن استخوان ها می باشد.

خواص ترب سیاه با عسل

تقویت سیستم هاضمه

سیستم هاضمه بدن شما با استفاده از این ترکیب تقویت می شود . شما می توانید با استفاده از این ترکیب جلوی پرخوری خود را بگیرید، چرا که فیبر زیادی را به بدن می رسانید.

از بین بردن لکه های پوستی

آن دسته از افرادی که مشکلات پوستی دارند می توانند برای از بین بردن لکه های پوستی خود این ترکیب بی نظیر را استفاده نمایند. پوسته پوسته شدن صورت شما با استفاده از این ترکیب درمان می شود.

درمان کم خونی

از دیگر خواصی که انجیر با عسل دارد این است که شما می توانید کم خونی خود را به خوبی به این وسیله درمان کنید.

درمان سرماخوردگی

آن دسته از افرادی که سرما خورده اند هم می توانند برای پاکسازی عفونت های خود این ترکیب بی نظیر را مورد استفاده قرار دهند. گلو درد شا با استفاده از این ترکیب به خوبی درمان می شود.

افزایش قوای جنسی

برای افزایش دادن قوای جنسی خود می توانید این ترکیب را مورد استفاده قرار دهید.

ترکیب انجیر و عسل ترکیب انجیر و عسل

آیا ترکیب انجیر با عسل عوارضی هم دارد؟

فروکتوز زیادی در انجیر وجود دارد که شما باید در مصرف آن احتیاط نمایید. در واقع شما باید به خوبی بدانید که کالری زیادی در انجیر قرار گرفته و وزن شما با استفاده از آن افزایش پیدا می کند. بنابراین شما بیش از اندازه این ترکیب را نباید مورد استفاده قرار دهید.

عسل و خواص آن

چگونه عسل را با انجیر ترکیب کنیم؟

شما می توانید به اندازه مصرف خود مقداری از عسل را با چند دانه انجیر ترکیب کنید و روزانه یک قاشق از این ترکیب را برای سلامتی خود میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا