تغذیه سالم

درمان سوزش معده با عسل

رفلاکس یا سوزش معده یک نوع بیماری شایع گوارشی است که در اثر برگشت اسید معده به مری ایجاد می شود. مواد غذایی و داروهای مصرفی با افزایش تولید اسید در معده باعث بروز رفلاکس و سوزش معده می شوند. در این مطلب می خواهیم به درمان سوزش معده با عسل بپردازیم و در ادامه روش‌های استفاده از عسل برای درمان درد و سوزش معده را برای شما بیان می کنیم.

درمان سوزش معده با عسل

با اطمینان می توانیم بگوییم که مصرف عسل طبیعی و خام یکی از بهترین راهکارهای مقابله با سوزش معده می باشد. مصرف روزانه ی عسل در درمان بیماری های گوارشی نظیر: زخم معده ، رفلاکس معده (ترش کردن معده)، ورم معده، یبوست معده، سوءهاضمه نقش بسزایی دارد.

چگونه عسل طبیعی به درمان سوزش معده درد کمک می‌کند؟

طبق نتایج علمی انجام شده، از هر۱۰۰ نفری که به بیماری سوزش معده دچار شده اند و از عسل برای درمان خود استفاده کرده اند ۸۵ نفر بهبود پیدا کرده اند، اما در عوض کسانی که به خوردن داروهای شیمیایی روی آورده اند از هر ۱۰۰نفر ۶۰ نفر شفا پیدا کرده اند.

عسل طبیعی به دلیل داشتن خاصیت ضد باکتری و دارا بودن اسیدهای آلی روی باکتری‌های دستگاه گوارش اثر می‌گذارد و از تخمیر یا نفخ معده جلوگیری می‌کند و از این طریق به هضم بهتر مواد غذایی و درمان بیماری‌های دستگاه گوارش کمک شایانی می کند.

 یکی دیگر از فواید عسل سرعت بخشیدن به بهبود التهاب و زخم می باشد. عسل خاصیت ضد التهابی دارد و زمانی که بدن درگیر یک نوع بیماری است به مقاومت بدن کمک می کند. به عبارتی دیگر عسل طبیعی تسکین دهنده و آرامش بخش می باشد و اگر معده دچار زخم و التهاب شده باشد به درمان و آرام شدن آن کمک می کند.

درمان سوء‌ هاضمه با عسل طبیعی:

سوء‌ هاضمه یکی دیگر از بیماری های گوارشی مربوط به معده است که در اثر خوردن غذاهای چرب، سرخ شده، عادات ناسالم از جمله کشیدن سیگار به‌وجود می آید و می تواند باعث ناراحتی‌های بسیاری از جمله نفخ، ترش کردن معده، یبوست، احساس سوزش در قسمت فوقانی شکم یا سوزش قلب شود. اگر بیماری سوء هاضمه سریع درمان نشود می تواند منجر به زخم معده شود.

روش درمان:

پودر دارچین + عسل طبیعی را با هم مخلوط کنید و قبل از غذا آن را میل نمایید ،این ترکیب باعث کم شدن اسید معده می شود.

درمان ورم معده با عسل گرماندیده:

ورم معده به دلیل اختلال در عملکرد دستگاه گوارش و مری به‌وجود می آید. در این صورت معده نمی تواند غذا را به خوبی هضم کند در نتیجه فرد دچار درد و ورم معده می شود.

روش درمان:

دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی و یک لیوان آب گرم را با هم ترکیب کنید و هر روز به‌صورت ناشتا آن را مصرف نمایید.

درمان رفلاکس معده با عسل اصل:

رفلاکس معده یکی از مشکلات دستگاه گوارش است که هر کس در طول زندگی خود حداقل یکبار آن را تجربه می کند. اگر در عملکرد دستگاه گوارش و معده اختلال به‌وجود بیاید اسید معده از حد مجاز خود بیشتر می شود و موجب ترش کردن معده یا به اصطلاح رفلاکس معده می شود. برای درمان رفلاکس معده باید مصرف عسل طبیعی را در برنامه ی روزانه ی خود بگنجانید.

درمان زخم معده با عسل خام:

به طور کلی کسانی که از بیماری زخم معده رنج می برند دارای علائمی همچون سوزش معده، سوزش سر دل، تهوع و استفراغ، نفخ، مدفوع خونی، کاهش وزن هستند. بیشتر افرادی که دچار بیماری زخم معده هستند بخاطر مصرف زیاد داروهای شیمیایی و عوارض ناشی از مصرف آنها خسته شده اند و بسیار نا امیدانه زندگی را ادامه می دهند، اما ما خوردن عسل طبیعی را به آنها پیشنهاد می کنیم. اما اگر نمی خواهید عسل را به تنهایی مصرف کنید، می توانید یک قاشق غذاخوری از آن را با یک لیوان آب گرم یا چای مخلوط کنید و قبل از غذا بنوشید.

روش‌های درمان سوزش معده با عسل طبیعی:

روش اول: برای درمان سوزش معده یک ساعت قبل از غذا و دو ساعت پس از غذا یک قاشق غذا خوری عسل خام مصرف کنید.

روش دوم: یک قاشق غذا خوری عسل را در یک لیوان آب ولرم حل کنید و هر روز یک ساعت قبل از صبحانه به‌صورت ناشتا این شربت را بنوشید.

روش سوم: سه قاشق غذاخوری عسل طبیعی و ۵۰ گرم زردچوبه را با هم ترکیب کنید و هر روز در دو نوبت میل کنید.

روش چهارم: ۲۰ گرم ریشه و برگ کاسنی را جوشانده و از صافی رد کنید و به همراه عسل خام به‌ صورت ناشتا میل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا