تغذیه سالم

خواص عسل برای چشم

تحقیقات زیادی بر روی عسل صورت گرفته است که نتایج این تحقیقات حاکی از آن است که عسل برای چشم بسیار مفید است و خواص زیادی برای چشم دارد. در ادامه با ما باشید تا این تحقیقات و خواص عسل برای چشم را برای شما بیان کنیم.

تحقیقات انجام گرفته بر روس خواص عسل برای چشم

در سال ۱۸۴۶ پژوهشی تحت عنوان، اثر عسل بر روی سوختگی چشم توسط هاور که آمریکایی تبار بود صورت گرفت و تاثیر خواص عسل برای چشم را به اثبات رسانید. چند سال بعد یعنی در سال ۱۸۹۸ گوئیکس از عسل برای درمان التهاب­های چشمی سخن به میان آورد. همچنین کنگره­ای تحت عنوان فواید عسل در سنگاپور برگزار شد که در طی آن عسل را موثرترین ماده درمانی برای درمان بیماری­های چشمی دانستند.

در طب گذشته نیز دانشمندانی همچون ابن سینا از فواید عسل برای چشم بهره بردند. تمامی آن­ها توصیه می­کردند که عسل را همراه با شبدر برای درمان بیماری­های چشمی استفاده نمایند. همچنین عسل برای درمان زخم­هایی که در قرنیه به وجود می­آید بسیار موثر عمل می­کند. فایده دیگر عسل رفع ورم­های پلک است.

در عصر حاضر نیز داروسازان داروهایی بر پایه خواص عسل برای چشم تولید کرده­اند که صحت درستی عملکرد آن­ها کاملا اثبات شده است. چشم جزء اعضاء بسیار حساس بدن است؛ لذا اگر مشکل جدی در رابطه با چشم دارید خودسرانه از عسل و روشهای مرتبط با درمان عسل برای بهبود چشمانتان استفاده ننمایید و حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. مگر این که پزشک شما صحت روش درمانی عسل را به اثبات برساند.

خواص عسل برای چشم
طرز استفاده از عسل برای چشم

فواید شگفت انگیز عسل برای چشم

عسل برای چشم سرشار از انواع ویتامین­ ها و بهترین انواع قند طبیعی می­ باشد. بنابراین در بهبود انواع بیماری­های مربوط به اعصاب و مشکلات چشمی بسیار موثر است. عناصر موجود در عسل اعم از منیزیم، آهن، روی و… سبب تقویت سلول­های چشمی و بافت تشکیل دهنده چشم می­شوند و از این طریق بینایی را نیز بهبود میبخشند.

از دیگر فواید آن رفع خشکی آن است. این عارضه یک مشکل شایع در سراسر جهان به شمار می­آید و علت آن به زندگی انسان عصر حاضر باز می­گردد. آلودگی­های محیطی بر روی چشم افراد به خصوص افراد مبتلا به بیماری­های آلرژیک بسیار تاثیر گذار بوده و سبب خشکی چشم آن­ها می­شود. طب سنتی به این دسته از افراد توصیه می­کند که برای بهبود این عارضه از روش زیر استفاده نمایند، به این صورت که مقدار بسیار اندکی از عسل را در آب حل نموده و از آن برای شستشوی چشمان خود استفاده نمایند.

خواص عسل برای چشم تنها محدود به موارد ذکر شده در بالا نمی ­شود. عسل همچنین برای از بین بردن چروک­ های به وجود آمده در اطراف چشم، دردهای چشمی که سرمنشا آن­ها معمولا ناشی از کهولت سن است، مشکلات مربوط به نزدیک بینی و دور بینی، خستگی­های چشمی که منشا آن استفاده فراوان از ابزار دیجیتال است و… موثر است. قطعا فواید عسل برای چشم در یک مقاله کوتاه قابل گنجاندن نیست. لذا اگر قصد استفاده از آن را دارید، حتما با افراد متخصص در این زمینه ارتباط برقرار کنید.

کلام آخر

اگر جزء افرادی هستید که به گرده گل و خود ماده عسل آلرژیک دارید، حتما در استفاده از خواص عسل جانب احتیاط را رعایت کنید. زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. همچنین اگر سابقه بیماری­ های زمینه­ای چشم را دارید استفاده از عسل امکان عفونت چشم و تشدید این عفونت از بین رفتن بینایی را به همراه خواهد داشت. بنابراین شدیدا تاکید می­شود که در استفاده از فواید عسل برای چشم حتما احتیاط نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا