تغذیه سالم

خواص ماسک عسل برای صورت

امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی صورت خود به دنبال راهکارهای طبیعی هستند که استفاده از ماسک عسل یکی از بهترین راهکارها به شمار می رود. شما می توانید با استفاده از روش های متنوع اقدام به درست کردن ماسک صورت با عسل نمایید و این ماسک را به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید. برخی از خواصی که عسل برای صورت دارد را در ادامه بیان می کنیم.

خواص ماسک عسل برای صورت

برخی از مهمترین خواصی که ماسک عسل برای صورت دارد و شما باید با آن آشنایی داشته باشید عبارت است از:

  1. عسل به دلیل هیدروکسی بودن دارای رطوبت زیادی می باشد، بر همین اساس شما می توانید با استفاده از عسل رطوبت پوست خود را افزایش دهید.
  2. آنزیم هایی که در عسل وجود دارد روشن کننده پوست می باشد. شما باید به خوبی بدانید که منافذ پوست با استفاده از عسل تمیز و شفاف می گردد. تعادل پس با استفاده از عسل تنظیم می شود و باکتری های روی پوست هم از بین می رود.
  3. آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی که در عسل وجود دارد بسیار زیاد می باشد و از آن به عنوان تقویت کننده استفاده می کنند. پوست شما با استفاده از عسل هیدراته می شود که شما به عنوان لایه بردار از آن می توانید استفاده کنید.
  4. در صورتی که روی صورت تان جای زخم باقی مانده است می توانید از عسل استفاده کنید. در واقع باید بدانید که ترکیبات ضد باکتریایی و ضد التهابی عسل بسیار زیاد است و جای زخم را بهبود می بخشد.
  5. شما می توانید از عسل برای از بین بردن باکتری ها استفاده کنید، بنابراین آکنه روی صورت که سرشار از باکتری می باشد با استفاده از عسل به خوبی درمان می شود.
  6. آن دسته از افرادی که دچار آفتاب سوختگی شده اند می توانند با استفاده از عسل آفتاب سوختگی خود را درمان نمایند. ماسک عسل برای آفتاب سوختگی مزیت ها بسیار زیادی دارد.

ماسک عسل برای صورت چگونه باید استفاده شود؟

شما می توانید برای استفاده از ماسک عسل این ماده را با ترکیبات دیگری مخلوط کنید و روی صورت خود بزنید. دقت داشته باشید که زمان استفاده از این ماسک باید به خوبی صورت خود را تمیز کنید. اینکه عسل را بدون ترکیبات دیگری هم استفاده کنید مزیت های بسیار زیادی دارد و شما نیازی نیست که ترکیبات دیگری مانند آلوئه ورا و … را به آن اضافه نمایید. اگر شما به مصرف موضعی عسل آلرژی ندارید نباید از عسل استفاده کنید.

طرز استفاده ماسک عسل
طرز استفاده ماسک عسل

چه زمانی بهتر است از ماسک عسل برای صورت استفاده کنیم؟

شما برای تهیه ماسک صورت با عسل می توانید از روش های بسیار زیادی استفاده کنید ولی برای استفاده از آن باید دوره مشخص شده آن را تعیین کنید. استفاده روزانه از ماسک عسل برای صورت به افرادی که پوست سالم دارند پیشنهاد نمی شود. شما می توانید از آن برای صورت هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید تا پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا