تغذیه سالم

خواص ماسک عسل و زردچوبه

ماسک عسل و زردچوبه یکی از بهترین ماسک های طبیعی می باشد که شما با استفاده از آن می توانید جوش های سرسیاه و آکنه های خود را درمان کنید. بسیاری از افراد که به زیبایی پوست خود اهمیت می دهند از ماسک زردچوبه و عسل به صورت روزانه و یا هفتگی استفاده می کنند. به دلیل خواص زردچوبه با عسل شما می توانید این ترکیب را برای مقابله با آکنه های روی صورت مورد استفاده قرار دهید.

خواص ماسک عسل و زردچوبه

برخی از مهمترین خواص زردچوبه با عسل که موجب شده است از آن به عنوان ماسک عسل و زردچوبه جهت زیبایی پوست استفاده کنند عبارت می باشد از:

  1. شما می توانید از ماسک زردچوبه و عسل برای درخشش پوست خود استفاده کنید. آنتی اکسیدان های زیادی که درون عسل وجود دارد موجب درخشش پوست می شود.
  2. آن دسته از افرادی که می خواهند زخم های خود را بهبود ببخشند می توانند از ماسک زردچوبه و عسل استفاده کنند. یکی از مهمترین خواص زردچوبه با عسل در این است که ضد التهاب می باشد.
  3. ترکیب زردچوبه با عسل که هر دو ضد التهاب می باشند تاثیر آن را چندین برابر می نماید. قرمزی و لکه هایی که روی پوست وجود دارد با استفاده از این ماسک از بین می رود.
  4. درمان آکنه از دیگر خواص زردچوبه با عسل می باشد، شما می توانید با استفاده از عسل از رشد باکتری ها جلوگیری نمایید.
  5. از دیگر خواصی که ماسک عسل و زردچوبه دارد رفع خشکی پوست می باشد. شما می توانید هر یک از علائم روی صورت خود را که مربوط به خشکی می باشد با استفاده از این ماسک به خوبی از بین ببرید.
  6. از دیگر خواصی که مساک زردچوبه و عسل دارد این است که در برابر نور خورشید از پوست شما محافظت می کند. شما می توانید هر یک از خطوط ریز پوست خود را با استفاده از این ماسک به بهترین نحو ممکن از بین ببرید. بیماری ها و لکه های پوستی با استفاده از ماسک به خوبی از بین می رود.
  7. چین و چروک های شما با استفاده از ماسک به خوبی از بین می رود، چرا که آنتی اکسیدان های زیادی درون زردچوبه و عسل وجود دارد.
  8. برخی از علائمی که کششی است و روی پوست وجود دارد با استفاده از این ماسک به خوبی از بین می رود.
خواص ارده و عسل
خواص زردچوبه و عسل
خواص زردچوبه و عسل

چگونه از ماسک زردچوبه و عسل درست کنیم؟

شما برای تهیه ماسک عسل و زردچوبه باید یک قاض چایچوری زردچوبه و یک و نیم قاشق غذا خوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید. همچنین از سرکه سیب و شیر هم می توانید برای تاثیر بیشتر ماسک استفاده نمایید. دقت داشته باشید که هر یک از انواع مواد برای ترکیب شدن با این ماسک بهتر است برای پوست مفید باشند.

در روز چند بار از ماسک زردچوبه و عسل استفاده کنیم؟

اینکه شما در روز چند بار از ماسک زردچوبه و عسل استفاده کنید بستگی به نوع درمان دارد. اگر شما می خواهید پوست خود را درمان نمایید باید روزی یک بار از ماسک استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا