تغذیه سالم

خواص آب پیاز و عسل

خواصی که آب پیاز و عسل دارد تا حدودی شناخته شده نمی باشد و افراد کمی هستند که با خواص آب پیاز و عسل آشنایی دارند. بیشتر شما به خوبی در مورد خواصی که عسل دارد اطلاعات زیادی دارید ولی شاید در مورد این مسئله که عسل با پیاز ترکیب شود چه خواصی خواهد داشت اطلاعات زیادی ندارید. بسیاری از افراد ماسک پیاز و عسل را برای زیبایی صورت خود مورد استفاده قرار می دهند. همچنین خواص دیگری را از عسل و آب پیاز به دست می آورید که در ادامه آنها را بیان می کنیم.

خواص آب پیاز و عسل

برخی از مهمترین خواصی که شما می توانید از ترکیب آب پیاز و عسل دریافت نمایید و بسیار مهم می باشد عبارت است از :

  1. شما با استفاده از این ترکیب بی نظیر می توانید سرفه های خود را درمان نمایید. اگر شما به سرفه های زیادی مبتلا شده باشید باید بدانید که ترکیب عسل و آب پیاز برای شما مزیت و خواص زیادی دارد.
  2. از دیگر خواص عسل با آب پیاز در این است که شما می توانید آن را برای لاغری مورد استفاده قرار دهید. آن دسته از افرادی که به دنبال ترکیب طبیعی برای کاهش وزن خود هستند باید بدانند که این ترکیب برای آنها بهتترین می باشد.
  3. آنتی اکسیدان های زیادی در این دو ماده وجود دارد که متابولیسم بدن شما با استفاده از آنها به خوبی تقویت می شود.
  4. شما می توانید برای درمان فشار خون بالای خود پیاز و عسل را با یکدیگر ترکیب کنید تا فشار خونتان تنظیم شود.
  5. خاصیت ضد التهابی که این ترکیب دارد از دیگر خواص آن می باشد. شما می توانید بسیاری از بیماری ها عفونت های شکل گرفته در بدن خود را با استفاده از این ترکیب درمان نمایید.
  6. شما می توانید برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزای خود از ترکیب عسل و آب پیاز استفاده نمایید.
  7. آن دسته از افرادی که به پوست خود اهمیت می دهند و می خواهند زیبای پوست شان را افزایش دهند باید بدانند که ماسک پیاز و عسل برای آنها انتخاب مناسبی می باشد.
  8. به عنوان بهترین ترکیبی که تب را کاهش می دهد شناخته می شود.
  9. اینکه باکتری های مفید روزده خود را افزایش دهید بسیار مهم است و با استفاده از ترکیب عسل و پیاز می توانید باکتری های مفید روزده خود را افزایش دهید.
  10. ترکیب عسل و آب پیاز موجب می شود دستگاه گوارش شما به خوبی کار کند.
خواص سماق برای لاغری شکم

خواص شگفت انگیز آب پیاز و عسل

میزان استفاده از آب پیاز و عسل باید چقدر باشد؟

شما برای استفاده از این ترکیب بی نظیر باید به خوبی برخی از نکات بسیار مهم را در نظر داشته باشید تا به سیستم ایمنی تان آسیبی وارد نشود. اندازه استفاده از آن را بسته به مشکلی که دارید باید مشخص نمایید. روزانه بیشتر از یک لیوان را مورد استفاده قرار ندهید.

چگونه ماسک پیاز و عسل درست کنیم؟

برای تهیه ماسک پیاز و عسل باید  مقداری از آب پیاز را با عسل ترکیب کنید و روزانه یک بار به صورت خود بمالید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا