دارو

قرص جوینت آر ایکس ساخت کدام کشور است؟

قرص جوینت آر ایکس انرکس (Enerex Joint RX) تحت لیسانس کشور کانادا و ساخت کشور کانادا است. این محصول در کمک به تسکین درد استخوان ها و مفاصل، کاهش تورم، ترمیم غضروف مفاصل و کلاژن بافتی و کمک به کاهش اسپاسم های عضلانی مؤثر است. قرص جوینت آر ایکس حاوی گلوکز آمین، ام اس ام، ویتامین C و سیلیکا است.

مکمل مخصوص مفاصل و استخوان ها

آرتریت یا استئوآرتریت از بیماری های شایع دوران بزرگسالی به ویژه سالمندی است. این بیماری نوعی بیماری التهابی است و باعث نازک شدن غضروف ها می شود. آرتریت علائمی مانند تورم مفاصل، محدودیت حرکت مفاصل و درد را در پی دارد. استفاده از مکمل های مخصوص، باعث تحریک غضروف سازی و کاهش التهاب مفاصل می شود. قرص جوینت آر ایکس انرکس با دارا بودن گلوکزامین، MSM ، سیلیکا و ویتامین سی در کاهش التهاب و بهبود وضعیت مفاصل و استخوان ها مؤثر می باشد.

ترکیبات کپسول جوینت آر ایکس انرکس

گلوکزآمین

گلوکزآمین یکی از قندهای آمینه ی طبیعی موجود در بدن است. این ماده طبیعی یک جزء غیر سلولی ضروری از بافت همبند، غضروف، رباط ها و سایر ساختار موجود در بدن انسان هستند. این ماده دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. گلوکز آمین علاوه برسلامت استخوان، موجب انعطاف پذیری مفاصل، غضروف سازی و ساخت مایع میان مفصلی نیز می شود.

ام اس ام

ام‌ اس‌ ام (متیل سولفونیل متان MSM) ترکیبی گیاهی است. این ماده به مقدار کمی در گیاهان و بدن انسان نیز وجود دارد. MSM در تشکیل بافت پیوندی و آنتی‌اکسیدان گلوتاتیون نقش دارد. گوگرد که از اجزاء مهم MSM است، از عناصر ضروری برای تولید کلاژن و گلوکزآمین و در نتیجه تولید و بازسازی غضروف‌ها محسوب می‌شود. این ترکیب در کاهش درد، بهبود التهاب و تورم در مفاصل آسیب دیده، بهبود جریان خون و همچنین کاهش گرفتگی عضلات اطراف مفاصل نقش دارد.

سیلیکا

سیلیسیم دی اکسید با نام علمی سیلیس و در مکمل های غذایی با نام سیلیکون یا سیلیکا شناخته می شوند. گلوکزآمینوگلایکان که باعث تقویت هیدراتاسیون پوست می شود، در تقویت روان‌سازی مناسب مفصل نیز نقش دارد. سیلیس به تثبیت شبکه گلوکزآمینوگلیکان در نقاط مختلف بدن از جمله مفاصل کمک می کند. محققان دریافتند که ترکیب هر دو سیلیس و گلوکزامین می تواند میزان التهاب در بافت های مفصلی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین می تواند باعث روان‌سازی مناسب بین مفاصل و کاهش احتمال تخریب ناشی از مالش مفاصل به هم شود. علاوه بر این مکمل های حاوی سیلیکا در افزایش بازیابی توانایی در افرادی که رباط و یا تاندونشان آسیب دیده نقش مهمی دارد.

ویتامین سی

ویتامین سی یک ویتامین محلول در آب است که توسط بدن ساخته نمی شود و باید از طریق رژیم غذایی دریافت گردد. ویتامین سی دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قوی است که می تواند مفاصل و غضروف ها را در برابر عوامل بیماری زا حفظ کند. ویتامین سی همچنین باعث افزایش جذب آهن و روی می شود که به دنبال آن مؤثر در ترمیم بافتی و بهبود آسیب های مختلف است.

نحوه مصرف جوینت آر ایکس

روزانه ۳-۱ عدد قرص به همراه غذا، یا مطابق دستور پزشک میل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا