تغذیه سالم

خواص شیره انگور برای کبد چرب

شیره انگور، که ماده ­ای متشکل از انگور است دارای مقدار زیادی فروکتوز است، که این ماده به طور مستقیم وارد خون می شود و در کبد ذخیره می شود. در حالی که در دیگر مواد غذایی قند موجود در ماده غذایی به طور مستقیم وارد خون نمی­شود. به همین دلیل شیره انگور برای کبد چرب مفید میباشد. در ادامه به خواص شیره انگور برای کبد چرب خواهیم پرداخت.

خواص شیره انگور برای کبد چرب

مفید برای درمان سرطان

شیره انگور و کبد چرب ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. شیره انگور کاملا خواص انگور را دارا می­باشد و حتی از ارزش غذایی بالاتری در مقایسه با میوه آن برخوردار است. شیره انگور میزان PH خون و دیگر مایعات بدن را کاهش می­دهد و از این طریق شیره انگور برای کبد چرب و درمان انواع سرطان، خاصیت درمانی می­یابد.

تصفیه خون و بهبود کبد

بر روی پوست انگور آنزیم ­هایی حضور دارند که سلولز موجود بر روی پوست انگور را به قند تبدیل می­کنند. به همین دلیل این ماده غذایی به هیچ عنوان آسیبی به معده نمی­رساند و سبب تصفیه خون و بهبود کبد نیز می­شود.

خواص شیره انگور برای کبد چرب

بهبود نقرس و درد مفاصل

میان شیره انگور و کبد چرب پیوند برقرار است. اما این موضوع سبب نمی­شود تا سایر ویژگی­های آن را از جمله اینکه سبب بهبود نقرس و درد مفاصل می­شود نادیده بگیریم. همچنین، انگور خود به تنهایی به عنوان محرک کبد و اعمال کبدی شناخته می­شود. منظور از این سخن را با یک مثال بیان می­کنیم.

برای مثال مادرانی هستند که به علت کمبود شیر ناچار به استفاده از شیر خشک به کودکان خود هستند. از آن­جا که مصرف شیر خشک در کودکی، امکان ابتلا به بیماری های کبدی را در بزرگسالی افزایش می­دهد.

شیره انگور و یبوست

لذا توصیه میشود مادران باردار در رژیم غذایی خود از شیره انگور برای افزایش میزان شیر استفاده کنند که البته این موضوع ممکن است در برخی از مادران نتیجه ه­ای در بر نداشته باشد؛ یا اینکه از شیره انگور در شیر خشک فرزندشان استفاده کنند. تا از عوارض شیره انگور برای کبد چرب جلوگیری نمایند.

تحقیقات بسیاری بر روی انگور و خواص متنوع آن صورت گرفته است، که همگی آنان پیوند و رابطه میان شیره انگور و کبد چرب را به اثبات رسانده ­­اند و همچنین به تاثیر خواص شیره انگور برای کبد چرب و دیگر بیماری ها می­پردازند.

بهبود سیستم گوارشی

از دیگر مواردی که شیره انگور سبب بهبود آنان می­شود می­توان به، اعتدال در ترشحات صفرا، جلوگیری از ترش کردن غذا در معده، سو هاضمه، جلوگیری از مسمومیت در اثر جیوه و سرب که ناشی از آلودگی کلان شهرها است، جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و مثانه، عدم خون­ریزی معده و… اشاره کرد.

روش درمانی شیره انگور برای کبد چرب

اگر قصد دارید پیوند شیره انگور و کبد چرب را برای درمان خود به کار ببرید، در هنگام صبح یک قاشق شیره انگور را با آب ولرم جوشیده شده مخلوط نمایید و میل نمایید. همچنین می­توانید یک خوشه انگور را در هنگام صبح مصرف نمایید و از خواص شیره انگور برای کبد چرب اطمینان حاصل کنید.

خواص سماق برای کبد چرب + مضرات

کلام آخر

اگر تحت درمان با داروی خاصی می­باشید، حتما قبل از مصرف شیره انگور با پزشک خود مشورت کنید، زیرا ممکن است ترکیبات موجود در آن با برخی از داروها تداخل داشته باشد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا