تغذیه سالم

شیره انگور برای کودکان

کودکان و همینطور نوجوانان برای رشد نیاز فراوانی به مواد مغذی و معدنی دارند. یکی از این مواد مغذی شیره انگور برای کودکان است. مصرف شیره انگور توسط کودکان می­تواند کالری مورد نیاز بدن آن­ها را فراهم کرده و از این طریق سبب رشد و نمو آنها شود. از همین رو است که، به والدین توصیه می­شود موضوع شیره انگور و کودکان و استفاده درست از آن را جدی بگیرند.

تاثیر شیره انگور برای کودکان در سنین رشد

شیره انگور به لحاظ طعم، جز خوراکی­ها و مواد بسیار خوشمزه به حساب می­آید. شیره انگور برای کودکان می­تواند مواد مورد نیاز را که یک کودک بدان نیازمند است فراهم آورد و مانع از مواجه شدن بدن کودک با کمبود این مواد مغذی شود. متأسفانه ارتباط شیره انگور و کودکان، شاید بیشتر متوجه کودکان دختر و در سنین پایین شود. زیرا که در این کودکان سبب بروز کمبود آهن و کم خونی می­شود.

به دنبال این اتفاق ما شاهد ریزش مو، پرخاشگری و عصبانیت زود هنگام، خواب رفتن دست و پای کودک و … هستیم. به همین خاطر توصیه می­شود که از خواص شیره انگور برای کودکان در سنین پایین بهره ببرید تا از بروز مشکل در این سنین پیشگیری نمایید.

شیره انگور، شیره خرما و شیره توت
شیره انگور، شیره خرما و شیره توت

برای دستیابی سریع­تر به خواص شیره انگور برای کودکان، می­توانید به این منظور به میزان برابری از شیره انگور، شیره خرما و شیره توت را با یکدیگر مخلوط نموده و روزی یک قاشق غذا خوری از آن را یا به صورت جدا یا همراه با آب مخلوط نموده و سپس میل نمایید.

مدت زمان خشک شدن انگور در خشک کن چقدر است؟

شیره انگور و کودکان و ارتباط آن با قلب و عروق

شیره انگور به عنوان بهبود دهنده سیستم عروقی کودکان شناخته شده است. بر اساس تحقیقاتی که در زمینه خواص شیره انگور برای کودکان انجام شده است؛ مصرف منظم شیره انگور و یا میوه انگور در رژیم غذایی کودکان سبب بالا رفتن هموگلوبین و سلول­های قرمز خون شده و اگر کودک از رژیم غذایی درستی پیروی کند بهترین اثر را بر سیستم قلبی و عروقی او می­گذارد. به علت میزان بسیار بالای پتاسیم در آن مصرف یک قاشق از شیره­ی انگور ۲۸۸ میلی گرم پتاسیم را برای بدن کودک تامین می­کند.

خواص شیره انگور برای کودکان و تنظیم ضربان قلب

وجود عنصر پتاسیم در خواص شیره انگور برای کودکان سبب بهبود عملکرد سیستم هضم و جذب بدن کودک و همچنین تنظیم ضربان قلب او می­شود. از این رو به علت فعالیت بدنی بسیار بالای کودکان نقش آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

خواص شیره انگور برای کودکان سبب بهبود عملکرد سیستم هضم و جذب بدن کودک می­شود.

ملاحظات مهم در مورد مصرف شیره انگور در کودکان

والدین باید بدانند که با وجود فواید بسیار شیره انگور برای کودکان اما ملاحظاتی را باید در استفاده از این میوه برای کودکان در نظر بگیرند. که از آن جمله می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. تحقیقات زیاد در رابطه با شیره انگور و کودکان اثبات نموده که این ماده غذایی را تا قبل از یک سالگی در رژیم غذایی کودکان قرار ندهید. زیرا تا قبل از این سن امکان ابتلا به آلرژی را افزایش می­دهند.
  2. مرغوب بودن شیره انگور بسیار مهم است زیرا اگر شیره انگور از انگور نارس و یا نامرغوب تهیه شده باشد سبب بروز دل درد و مسمومیت در فرد می­ شود.
بدون نیاز به شکر مربای انگور شیرین و خوشمزه را درست کن

کلام آخر

نتیجه این که خواص شیره انگور برای کودکان سبب هضم آسان غذا در معده کودکان می­ شود. راز شیره انگور و کودکان این مورد است که میزان اسیدیته معده کودکان را تنظیم نموده و از این طریق سبب هضم بهتر غذا در معده می­ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا