تغذیه سالم

شیره انگور و یبوست

شیره انگور، یبوست را که ام الامراض است از بین می­برد و به همین خاطر از دیرباز عنوان شده است که شیره انگور و یبوست با هم در رابطه هستند. خواص شیره انگور برای یبوست بسیار مفید است از این رو توصیه می­شود که افراد مبتلا به یبوست شیره انگوری را استفاده نمایند که متشکل از هم انگور ترش باشد و هم شیرین. در ادامه بیشتر در این رابطه صحبت خواهیم کرد.

شیره انگور و یبوست: گام اول

برای تاثیر حداکثر ارتباط شیره انگور و یبوست بهتر است به مراکز معتبری که انگور ترش را به همراه انگور شیرین به شیره تبدیل می­کنند مراجعه نمایید. پس از استفاده از شیره انگور برای یبوست، در طول روز، هرازگاهی شکم خود را با دستانتان ماساژ دهید.

توصیه می­شود برای تخلیه سریع­تر مدفوع شیره انگور را با گلاب تازه مخلوط نمایید و سپس میل کنید. همچنین می­توانید تمر هندی را بر روی اجاق جوشانده و یا آلوی تازه را اگر در دسترس نبود خشک هم می­تواند باشد. پخته و با شیره انگور مخلوط نمایید.

در موارد بسیاری مشاهده شده است که اشخاص به دلیل تحرک بسیار پایین و تغذیه نامناسب مبتلا به یبوست می­شوند. عدم درمان یبوست مشکلات دردناک بسیاری را به دنبال دارد لذا همین موضوع پرداختن به درمان­های سنتی و به خصوص درمان شیره انگور برای یبوست را ضروری می­سازد.

طرز تهیه مربای انگور سیاه

یبوست همچنین سن خاصی را نمی­شناسد و تمامی افراد میتوانند در معرض ابتلا به آن قرار گیرند. در واقع تعریف یبوست در علم پزشکی این چنین بیان می­شود که: ( به حرکت روده کمتر از سه بار در طول هفته یبوست گویند).

یبوست به این دلیل رخ می­دهد که کولون موجود در روده بزرگ آب غذا را از میزان معمول خود بیشتر جذب نموده است و به همین دلیل مدفوع بسیار سخت می­شود. لذا در این مورد خواص شیره انگور برای یبوست می­تواند به عنوان روان کننده عمل نماید.

خواص شیره انگور برای یبوست
خواص شیره انگور برای یبوست

گام دوم

گام دوم برای استفاده از شیره انگور  برای یبوست این است که، انگور را با میوه­ های دیگری مثل توت فرنگی، پرتقال و یا گیلاس مصرف کنید. معمولا چون در تمام فصول میوه انگور در دسترس نیست، دسترسی به شیره انگور هم می­تواند راحت­تر باشد هم به مراتب تاثیر بیشتری داشته باشد.

مصرف شیره انگور یک ماه تا دو ماه باید دوام داشته باشد و پس از آن که روند کاری روده مرتب شد می­توانید یک وعده غذایی نان گندم با پیاز در طول روز مصرف نمایید.

با توجه به پیوند شیره انگور و یبوست به بیان گام آخر درمان می­پردازیم. گام بعدی در جهت کمک رسانی شیره انگور برای یبوست، مربوط به بیمارانی است که مبتلا به یبوست به طور دائم هستند.

شیره انگور با چی بخوریم؟ ترکیب جادویی با 5 ماده غذایی

در این­جا لازم است که شیره انگور را با میوه­های دیگری مصرف کنند و شش روز به طور مداوم این رژیم را انجام دهند و پس از شش روز سوپ گندم و نان استفاده نمایند.

آیا شیره انگور برای یبوست مفید است؟

شیره انگور به پاکسازی روده کمک می کند. حدود یک قاشق غذاخوری در روز برای یبوست مزمن مصرف کنید.

اگر هر روز شیره انگور مصرف کنید چه اتفاقی می افتد؟

مصرف روزانه انگور یا آبغوره یا شیره انگور به افزایش پتاسیم در بدن کمک می کند تا از بروز مشکلات مانند سکته قلبی جلوگیری کرده و از بین رفتن توده عضلانی و تراکم مواد معدنی استخوان از دیگر مزایای آن می باشد.

نتیجه نهایی:

در دنیای امروز که گسترش زندگی ماشینی و به طور جدیدتر کرونا افراد را مجبور به بی تحرکی نموده شیره انگور و یبوست اهمیت یافته است. ما در این مطلب سعی کردیم به طور جامع به بیان فواید شیره انگور برای یبوست بپردازیم اما در نهایت این شما هستید که انتخاب می­کنید یبوست را با شیره انگور درمان کنید یا با داروهای شیمیایی.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا