تغذیه سالم

خواص شلغم و عسل

امروزه بیشتر افرادی که دچار سرماخوردگی می شوند با ترکیب شلغم و عسل بیماری خود را درمان می کنند. چرا که ترکیب این دو به عنوان یک پنی سیلین عمل می کند و مزیت های زیادی برای درمان سرماخوردگی دارد. خواص شلغم و عسل به جز درمان سرماخوردگی موارد دیگری را هم شامل می شود، شما می توانید شلغم و عسل و لیمو را با یکدیگر ترکیب کنید تا خواص عسل و آن را چندین برابر نمایید. برخی از مهمترین خواص دیگری را که این ترکیب دارد را در ادامه بیان می کنیم.

خواص شلغم و عسل

برخی از مهمترین خواصی که شما با ترکیب شلغم و عسل می توانید دریافت کنید و از آنها بهره‌برداری نمایید عبارت می باشد از :

درمان سرماخوردگی

در ابتدا باید بدانید که بسیاری از افراد این دو خوراکی را با یکدیگر ترکیب می کنند تا با استفاده از آن سرماخوردگی خود را درمان نمایند.

ایمن‌سازی بدن

مزیت دیگری که شما می توانید از این ترکیب دریافت کنید این است که خانم هایی باردار برای زودتر حرف زدن کودک خود از این ترکیب استفاده کنند. مادران باردار می توانند با میل کردن این ترکیب بی نظیر بدن نوزاد خود را در برابر بسیاری از بیماری ها ایمن سازند.

درمان سریع کم خونی با عسل

کاهش گلو درد

اگر شما گلو درد دارید باید بدانید که خواص عسل و شلغم برای درمان گلو درد شما بسیار زیاد است و شما می توانید به صورت روزانه آن را میل نمایید.

تقویت حافظه

برای تقویت کردن حافظه تان باید بدانید که این ترکیب مزیت های زیادی دارد.

درمان بیماری های کبد

آن دسته از افرادی که مشکل کبد دارند می توانند برای سلامتی خودشان از ترکیب عسل و شلغم استفاده کنند. کبد با استفاده از این ترکیب درمان می شود.

پاکسازی روده

از آنجایی که فیبر زیادی درون شلغم وجود دارد شما می توانید با استفاده از این خوراکی و ترکیب آن با عسل روده های خود را به خوبی پاکسازی نمایید.

درمان بی خوابی

افرادی که از بی خوابی رنج می برند می توانند برای خوابی راحت این داروی شفابخش را مورد استفاده قرار دهند.

درمان شقاق

یکی از دیگر خواصاین ترکیب درمان کننده شقاق می باشد. شما می توانید به صورت خارجی این ترکیب بی نظیر را استعمال کنید تا شقاق تان درمان شود.

درمان کم خونی

ویتامین های بسیار زیادی درون شلغم وجود دارد که اگر با عسل ترکیب شود میزان آن چندین برابر می گردد. شما می توانید از آن برای درمان کم خونی استفاده کنید.

خواص ارده و عسل

ترکیب عسل و شلغم ترکیب عسل و شلغم

آیا ترکیب عسل با شلغم درمان قطعی آنفولانزا می باشد؟

 شما باید به خوبی بدانید که ترکیب شلغم و عسل مانند پنی سیلین عمل می کند. این دارو در بدن هر فردی خودش را به نحو متفاوتی نشان می دهد. بنابراین از هیچ داروی طبیعی و گیاهی نباید توقع یکسان در بدن افراد متفاوت داشته باشید.

چطور ترکیب عسل و شلغم را آماده کنیم؟

روش های زیادی برای ترکیب عسل و شلغم وجود دارد که یکی از بهترین این روش ها خالی کردن قسمت میانی شلغم می باشد که باید درون آن عسل بریزید و بگذارید در قابلمه بجوشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا